Rezultatska kriza fudbalskog kluba: Vozovi prolaze, ali tvrđava stoji

Rezultatska kriza fudbalskog kluba: Vozovi prolaze, ali tvrđava stojitrg_fontane

U šestom kolu Međuopštinske fudbalske lige Novi Sad fudbaleri Bečeja ugostili su na stadionu kraj Tise lidera lige, Železničar iz Novog Sada i doživeli novi poraz: 0:1.

Podmlađeni sastav Bečeja u prvom delu utakmice odlično je parirao visokorangiranom protivniku, od kojeg se očekivalo mnogo više, ali pri kraju prvog poluvremena gosti su uspeli da povedu, kako bi do kraja utakmice čuvali rezultat i otišli kući sa tri boda.
Prvi deo utakmice obeležila je igra koja je promovisala uspešne ofsajd zamke oba tima, ali i mnoštvo nepravilnih startova, koji su rezultirali obiljem žutih kartona kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Prva prava prilika stvorena je tek u 25. minutu kada je mladi Korać malo izvan ivice šesnaesterca uputio opasan šut ka golu gostujućeg golmana Baličevića, koji je odlično intervenisao. U 31. minutu žuti karton dobija Alavanjić zbog grubog klizećeg starta nad Stajkijem, da bi već dva minuta kasnije bio sankcionisan i Oto Barta, zbog neopreznog duela u vazduhu sa golmanom gostiju. Kako se bližio kraj prvog poluvremena, tako je obema ekipama ambicija opadala da bi se sve promenilo u 43. minutu kada je Spajić iz slobodnog udarca sa 30 metara sjajnim ubačajem pronašao svog iskusnog kapitena Stojana Strajina, koji je bio najviši u skoku i efektnim golom glavom savladao golmana Bečeja Stefanovića.
Poslednju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći. U 45. minutu Stajki uspeva da dođe do lopte i da je sjajnim šutem sa 20 metara uputi ka golu, međutim, i ovog puta omaleni Baličević bio je siguran. Do odlaska na odmor se nije dugo čekalo, jer je sudija pri isteku regularnog vremenskog perioda odsvirao kraj bez i jednog minuta nadoknade, da li zbog rezultata, da li zbog stvarno lošeg vremena – kiše koja je padala od početka utakmice?
U drugo poluvreme timovi su ušli u delimično izmenjenim sastavima. U timu Bečeja igru je napustio Igor Stefanović da bi ga zamenio Dabižljević, dok je u timu Železničara Veselina Veselinovića zamenio Grubješić. Po i dalje lošem vremenu i veoma mokroj podlozi, igrači i jednog i drugog tima stvarali su šanse, ali nijedna nije donela nikakav rezultat. Drugo poluvreme počelo je napadom „železničara” Krnjajića u 46. minutu, koji je u izglednoj prilici želeo da uposli nekog od saigrača, ali je ubačajem sa korner linije uspeo samo da uposli golmana Bečejaca.
U 51. minutu još jedna izmena u timu Novosađana – igru je napustio Krnjajić, da bi na njegovo mesto došao Mihajlović, međutim, na nesreću gostiju, u gužvi ispred gola Stefanovića na travi ostaje da leži baš Dragi Mihajlović, igrač koji je ušao pre samo četiri minuta, tako da su gosti bili primorani da u 56. minutu izvrše i treću izmenu, kada je umesto povređenog Mihajlovića u igru ušao Alen Ninkov. Bečejci su pretili i pretili, ali im u susretu sa zahuktalom novosadskom „lokomotivom” ništa nije polazilo za nogom. Ipak, valjalo bi izdvojiti šansu Barte u 65. minutu. Nakon što ga je Durmiši pravovremeno uposlio, Barta je zasprintao ka golu gostiju, ali je još jednom igrač utakmice, gostujući kapiten Stojan Strajin uspeo da ga sustigne i da mu ispravnim klizećim startom izbije loptu iz nogu. Najagilnijem u domaćem timu, Durmišiju, malo je falilo da već u sledećem minutu zatrese mrežu Železničara. Durmiši je sjajnim volejem sa ivice šesnaesterca opalio po lopti, ali je ona završila tik iznad prečke Novosađana. Utakmica i dalje teče po već viđenom – Petković menja Bartu, a glavni sudija Stefan Radić iz Novog Sada pokazuje novi žuti karton, ovog puta Igoru Dražiću, zbog primedbe nakon grubog starta.
I u nastavku meča ista priča: lepe prilike Bečejaca i neefikasnost. Korać se u 72. minutu okušao sa ivice šesnaesterca ali samo pored gola, dok najbolja prilika u drugom delu utakmice ukazala se posle ubačaja Durmišija, Holo se opružio u šesnaestercu, zakačio loptu nogom, ali nedovoljno da je ubaci u mrežu protivnika. Nakon ove sjajne šanse došlo je i do poslednje izmene u timu domaćina, kada je umesto Prodanova u igru ušao Todorović. Do kraja utakmice domaći su pokušavali da se domognu lopte i postignu gol, ali se svaka šansa završavala bezuspešno kao i ona poslednja u 89. minutu kada se i Grbić okušao sa velike udaljenosti, međutim, i on je bio neprecizan.
Vidno nezadovoljan, trener, i po potrebi igrač domaćih Siniša Todorović, ovako je prokomentarisao meč:
– Odigrali smo mnogo bolje prvo poluvreme, mada rezultatski slabije. Radilo se o protivniku koga smo mogli i trebali da pobedimo, međutim, ovo je mlada ekipa, velik je pritisak nekog moranja da se dobije ovaj meč i sve je to uticalo na ovakav ishod. Bili smo u pojedinim trenucima vrlo stegnuti, dok je protivnik, iako prikazanom slabom partijom, uspeo da zapreti u više navrata, pa tako i da dođe do tog dragocenog pogotka, prednosti koju je uspešno sačuvao do isteka devedesetog minuta, pa tako i tri boda.
Svakako da ovaj poraz ne donosi optimizam pred sledeće kolo i gostovanje na zapadu Bačke.
– Snage imamo dovoljno, a što se tiče kvaliteta, evidentno je da nam nedostaje. Prepušteni smo sebi, muku mučimo sa svim mogućim problemima, dok podmlađeni sastav daje maksimum od sebe – rekao je Todorović – Nadamo se da ćemo uspeti da predahnemo i da ćemo do srede preći preko ovog poraza i pokušati da donesemo pobedu iz Bača.
U sedmom kolu, u sredu 29. septembra, Bečejci su gostovali u Baču i zabeležili pobedu protiv tamošnje Tvrđave rezultatom 2:1 (omladinci su takođe pobedili sa 7:4). U sledećem kolu Bečejci na svom terenu dočekuju ekipu Slavije.