Srpska liga, grupa Vojvodina: Bečejci nastavili niz

Srpska liga, grupa Vojvodina: Bečejci nastavili niztrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su posle dve pobede na startu prvenstvene trke nastavili pobedničku seriju.

U poslednja dva kola zabeležili su pobede i zauzimaju čelnu poziciju u prvenstvu Srpske lige, grupa Vojvodina.
Prvo su u okviru 3. kola takmičenja na svom stadionu savladali ekipu Dunava iz Starih Banovaca rezultatom 3:1 (2:0).
Strelci su bili Kovačević u 28, Đuričin u 32. i 52. minutu za OFK Bečej, a Šavija u 48. minutu za Dunav. Žuti kartoni: Rahić, Stanojev i Vorgučin (OFK Bečej), a Perović, Ćirović, Javorac, Milanović i Vuković (Dunav). Crveni kartoni: Cvetković (OFK Bečej) u 45. i Popović (Dunav) u 45. minutu.
OFK Bečej: Živkov, Vorgučin, Kragović, Tomčić, Stanojev, Cvetković, Rahić (Janković), Mirkov, Kovačević (Babić), Đuričin, Aleksić (Vasin).
Dunav: Ćirović, Vuković, Popović, Mirosavljević, Petrić (Lečić), Pavlović (Milanović), Despotović, Perović, Šavija, Mirčetić, Božinović (Javorac).
Zasluženu pobedu Bečejaca pomutio je incident koji se dogodio pri kraju prvog dela utakmice. Na sredini terena došlo je do koškanja između igrača Bečeja Marjana Cvetkovića i gostiju Lazara Popovića, što je uzrokovalo gužvu u kojoj su učestvovali fudbaleri i jednog i drugog tima. Glavni arbitar Dino Kalafat iz Novog Sada je pokazao dva crvena i dva žuta kartona. U drugom delu utakmice zbog crvenih kartona nisu mogli da nastupe Cvetković i Popović, a opomene su zaradili Stanojev u ekipi domaćina i Perović iz sastava ekipe Dunav.
U narednom kolu učenici Jovice Lakića su na svom drugom gostovanju ove jeseni u Pančevu savladali ekipu Železničara rezultatom 2:0 (0:0). Strelac oba pogotka bio je Ognjen Đuričin u 60. i u drugom minutu nadoknade vremena. Žute kartone su dobili Kovačević i Đorđević (Železničar) i Janković i Rahić (OFK Bečej).
Železničar: Jeftić, Đorđević, Agić (od 46. minuta Šobot, a od 67. Tomašević), Tekijaški, Spaskovski, Savkov (Stanojković), Stajčić, Kovačević, Celin, Simonović, Tripković.
OFK Bečej: Živkov, Vorgučin, Janković (od 46. minuta Mihalec), Tomčić, Stanojev, Kragović, Rahić (od 79. Vasin), Mirkov, Kovačević, Đuričin, Aleksić (od 87. Babić).
U ovom susretu istakao se Ognjen Đuričin sa dva pogotka, koji je sa ukupno osam golova, koliko je postigao u dosadašnjem toku prvenstva, istakao kandidaturu i za najefikasnijeg igrača i u ovom rangu takmičenja.
U narednom prvenstvenom kolu fudbaleri Bečeja sutra na svom stadionu dočekuju ekipu Radničkog iz Sremske Mitrovice koja je trenutno na pretposlednjem mestu, a u dosadašnjem toku takmičenja nije osvojila nijedan bod, a postigla je samo jedan pogodak i to na startu prvenstva na gostovanju u Zrenjaninu gde je poražena od svog imenjaka rezultatom 2:1, tako da treba očekivati da će fudbaleri Bečeja nastaviti pobednički niz.
Posle ove utakmice Bečejci će gostovati u Subotici gde će se sastati sa ekipom Bačke 1901 koja je takođe u donjem delu tabele sa jednim osvojenim bodom koji je izborila na svom terenu u 1. kolu kada je ugostila ekipu Bratstva 1946 iz Prigrevice i odigrala nerešeno rezultatom 1:1.