STK Vojvodina Bačko Gradište: Medalje iz Karcaga

STK Vojvodina Bačko Gradište: Medalje iz Karcagatrg_fontane

U Karcagu u Mađarskoj je od 19. do 21. avgusta održan 21. međunarodni Sent Ištvan kup na kom su stonoteniseri iz Bačkog Gradišta osvojili tri medalje. Akoš Benke je osvojio prvo mesto u kategoriji kadeta do 11 godina starosti, Sabina Šurjan bila je treća u kategoriji kadetkinja do 11 godina, a Edina Benke se plasirala u četvrtfinale u kategoriji kadetkinja do 13 godina starosti, gde je poražena od pobednice turnira, Oršolje Feher iz Rumunije rezultatom 3:1.

U igri parova kadetkinja do 15 godina Edina Benke i Sabina Šurjan su osvojile treće mesto. Na početku sezone ovi rezultati su veoma značajni za ove stonotenisere, kojima nedostaje međunarodnog iskustva, a stiče se opravdan utisak da se mogu ravnopravno takmičiti sa najboljim reprezentativcima iz susednih država.