Teniski klub Spin: Četiri pehara na startu sezone

Teniski klub Spin: Četiri pehara na startu sezonetrg_fontane

Teniseri TK Spin su od početka sezone na otvorenom (19. mart) učestvovali na četiri turnira i osvojili isto toliko pehara.

Sezonu, koja bi u najavi trebalo da bude uspešna za bečejske tenisere, otvorila je Rebeka Farkaš. Ona je u Subotici na otvorenom prvenstvu za devojčice do 12 godina (treća kategorija) osvojila drugo mesto. Farkaš je do finala pobedila domaće teniserke Kristinu Mesaroš (TK Spartak) i Sanju Stojanović  (TK Brend) i Novosađanke Jelenu Zagorčić (TK As) i Ivanu Đorđević (TK Novi Sad 2002), a u poslednjem meču je poražena od Adine Guculj iz TK Vršac.
Rebeka je nastupila i na turniru u Šapcu koji je za devojčice do 12 godina (druga kategorija) organizovao TK Stari Grad, a takmičenje je završila u drugom kolu.
I muški deo takmičarskog pogona TK Spin bio je uspešan na startu sezone. Roland Farkaš je na turniru treće kategorije do 18 godina novosadskog TK Meridiana  zauzeo treće mesto. Iako tri godine mlađi od većine takmičara, Roland je uspeo da pobedi Miloša Jovanovića (TK Neoplanta), Fedora Simića (TK Palić) i Nebojšu Lasicu (TK Novi Sad 2002), ali je u polufinalu poražen od Beograđana Andreja Opančine.
Isti uspeh (pehar za treće mesto) Farkaš je napravio i na Prvenstvu Vojvodine za dečake do 16 godina starosti (B kategorija) koje je održano u Vršcu. U prvom kolu je bio slobodan, zatim je pobedio Vojina Đorđevića (TK Vršac) i Aleksu Kuridžu (TK SPENS), a poražen je od Andora Vaša iz subotičkog Spartaka. Do polufinala i pehara za treće mesto u Vršcu je stigao i Teodor Češljarov koji je savladao  Davida Miladinova (TK Spartak) i Filipa Bogića (Apatin), a izgubio je od Stefana Blamuše (TK Vršac). Na ovom prvenstvu nastupila je i Rebeka Farkaš, ali u konkurenciji četiri godine starijih devojčica nije mogla da uradi mnogo, pa je ispala u prvom kolu.
Za Milovana Stojčinovića trenera u TK Spin dobar početak sezone nije bio iznenađenje:
– Očekivao sam ovakav start, takmičari su dobro odradili zimske pripreme i spremno su ušli u novu sezonu. Na početku sezone imamo samo troje registrovanih takmičara jer smo tokom zime imali nekoliko pehova. Trenirali smo u hladnom Partizanu, ponekad i na minus pet, pa su se deca razboljevala i mnogi nisu prošli kompletne pripreme. Na to treba dodati i nekoliko povreda zbog dečije nesmotrenosti, ali već sredinom juna očekujem da ćemo imati desetak takmičara spremnih za turnire.

Šta očekujete od tekuće sezone?

– Očekujem da se Rebeki i Rolandu Farkašu i Teodoru Češljarovu priključe i ostali takmičari. Od njih ne očekujem velike rezultate, nego sticanje iskustva na mnogobrojnim turnirima. Možda će me deca demantovati, ali s obzirom na to da nisu prošla kompletne pripreme, sticanje iskustva na turnirima će im biti od velike koristi. Pored rada na terenu u Republikanskoj ulici u toku leta nameravamo da organizujemo revijalni turnir na kojem će zajedno igrati deca i veterani, to jest svi članovi kluba kojih sada ima oko četrdeset.