Trke ulicama grada „Najbrže“ škole „Zdravko“ i Gimnazija

Trke ulicama grada „Najbrže“ škole „Zdravko“ i  Gimnazijatrg_fontane

Povodom Dana oslobođenja Bečeja održane su tradicionalne Trke ulicama grada u organizaciji Turističke organizacije i Saveza sportova opštine u kojima je učestvovalo 600 učenika iz osnovnih i srednjih škola sa teritorije opštine.

Trke su se odvijale po kategorijama. U trkama na 400 metara za devojčice u kategoriji 4. razreda prvo mesto je osvojila Nataša Kekić iz OŠ „Zdravko Gložanski“, druga je kroz cilj prošla Una Vukas iz OŠ „Sever Đurkić“, a trećeplasirana je bila Tamara Sekulić iz OŠ „Zdravko Gložanski“, dok je u trkama na 500 metara za dečake u istoj kategoriji najbrži bio Aleksa Preradov iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto je osvojio Konstantin Šimić, a treće Radovan Spahić, učenici iz OŠ „Sever Đurkić“.
U trkama na 500 metara za devojčice u kategoriji 5. razreda prva kroz cilj je prošla Jelena Đukić iz OŠ „Sever Đurkić“, drugo mesto je pripalo Dajani Đukić iz OŠ „Šamu Mihalj“, a trećeplasirana je bila Slađana Sekulić iz OŠ „Zdravko Gložanski“, dok je u trkama na 600 metara za dečake u istoj kategoriji prvo mesto osvojio Aleksa Živković iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugi je kroz cilj prošao Luka Božičić iz OŠ „Zdravko Gložanski“, a treće mesto zauzeo je Jovan Lukić iz OŠ „Šamu Mihalj“.
U kategoriji 6. razreda u trkama na 500 metara za devojčice, prvo mesto je osvojila Jovana Ječanski, drugo Marina Jelić, obe iz OŠ „Zdravko Gložanski“, a trećeplasirana je bila Teodora Rajić iz OŠ „Sever Đurkić“, dok je u trkama na 600 metara za dečake najbrži bio Miloš Marić iz OŠ „Sever Đurkić“, drugo mesto je zauzeo Luka Koruga, a treće Strahinja Milin, učenici iz OŠ „Zdravko Gložanski“.
U kategoriji 7. razreda u trkama na 600 metara za devojčice prvoplasirana je bila Kristina Braun iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto je zauzela Sanja Đukić iz OŠ „Sever Đurkić“, a treće mesto je pripalo Dejani Stajić iz OŠ „Šamu Mihalj“ iz Bačkog Petrovog Sela, dok je u trkama na 700 metara za dečake prvo mesto osvojio Aleksandar Hadnađev iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugoplasirani je bio Tamaš Berček iz OŠ „Šamu Mihalj“ iz Bačkog Petrovog Sela, a treće mesto zauzeo je Uroš Preradov iz OŠ „Zdravko Gložanski“.
U trkama na 600 metara za devojčice u kategoriji 8. razreda prva kroz cilj je prošla Mila Cvijanović iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto je osvojila Lidia Benko iz OŠ „Šamu Mihalj“, a treće mesto je zauzela Hermina Ačai iz OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta, dok je u istoj kategoriji u trkama na 700 metara za dečake najuspešniji bio Kristian Hermec, drugoplasirani je bio Danijel Petrović, učenici OŠ „Sever Đurkić“, a treće mesto je zauzeo Miodrag Ikadinović iz OŠ „Zdravko Gložanski“.
U ukupnom plasmanu osnovnih škola pobednik Trke ulicama grada je OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto je osvojila OŠ „Sever Đurkić, a treće je zauzela OŠ „Šamu Mihalj“ iz Bačkog Petrovog Sela.
U takmičenju srednjih škola u kategoriji prvih razreda u trkama na 600 metara za devojčice najbrža je bila Jovana Stojanović iz Ekonomsko-trgovinske škole, drugo mesto je osvojila Nikolina Ćupić iz Tehničke škole, a treće Natalija Petrić iz Gimnazije. U istoj kategoriji u trkama na 700 metara za dečake najbrži je bio Edi Berček Jović iz Gimnazije, drugi kroz cilj je prošao Daniel Bartus iz Ekonomsko-trgovinske škole, a treće mesto je zauzeo Martin Krajtmar iz Gimnazije.
U kategoriji drugih razreda u trkama za srednjoškolke na 600 metara pobedila je Jelena Ječanski, druga je bila Jovanka Pejić, obe iz Ekonomsko-trgovinske škole, dok je trećeplasirana bila Jovana Stanivuk iz Gimnazije. U istoj kategoriji u trkama na 800 metara za srednjoškolce prvo mesto je osvojio Viktor Tot iz Gimnazije, drugo mesto je zauzeo Dimitrije Ilić iz Tehničke škole, a trećeplasirani je bio Marko Popeskov iz Gimnazije.
U kategoriji trećih razreda u trkama na 600 metara za srednjoškolke najuspešnija je bila Jovana Vujanić, drugo mesto je pripalo Slađani Vojnović, obe učenice Tehničke škole, dok je treće mesto zauzela Dijana Šmirkas iz Ekonomsko-trgovinske škole. U trkama na 800 metara za srednjoškolce u istoj kategoriji prvo mesto je osvojio Filip Jovanović iz Gimnazije, drugoplasirani je bio Nikola Filipović iz Ekonomsko-trgovinske škole, a treće mesto je zauzeo Miodrag Pelengić iz Tehničke škole.
U kategoriji četvrtih razreda u trkama na 600 metara za srednjoškolke prvoplasirana je bila Henrieta Varga, drugo mesto je osvojila Jelena Egić, obe učenice su iz Gimnazije, a treće mesto je zauzela Kristina Voraček iz Ekonomsko-trgovinske škole. U istoj kategoriji u trkama na 800 metara za srednjoškolce prvi kroz cilj je prošao Kornel Sabo, drugo mesto je osvojio Ognjen Ratković, obojica su učenici Tehničke škole, dok je trećeplasirani bio Saša Ludman iz Ekonomsko-trgovinske škole.
U ukupnom plasmanu u trkama srednjoškolaca pobednik je Gimnazija, drugo mesto je osvojila Ekonomsko-trgovinska škola, a treće je zauzela Tehnička škola.
Takmičarima koji su osvojili prva tri mesta u svim kategorijama dodeljene su diplome.