U SRC „Jedinstvo“ je održano: Otvoreno prvenstvo Novog Bečeja

U SRC „Jedinstvo“ je održano: Otvoreno prvenstvo Novog Bečejatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Na tradicionalnom  međunarodnom Otvorenom prvenstvu Novog Bečeja u karateu, koje je prošle nedelje održano u sportskoj hali SRC „Jedinstvo“, učestvovalo je preko 250 takmičara iz 19 klubova iz Srbije i Mađarske. Učesnici iz novobečejske i bečejske opštine bili su veoma uspešni.

Jedinstvo Novi Bečej

Karatisti KK Jedinstva, koji je bio odličan organizator turnira, su osvojili 25 medalja, devet zlatnih, sedam srebrnih i devet bronzanih. Zlatne medalje u katama osvojili su Dunja Somborski, Nikolina Abazaj, Stefan Ubović, Stefan Koprenov, Srđan Sudarski, Marko Padežanin i Danilo Pecarski, u dogovorenom sparingu Marko Padežanin, a u borbama Nikola Mesaroški.
Srebrnim medaljama u katama su se okitili Dajana Palfi, Sanja Somborski, Nikola Mesaroški, Zoran Padežanin i Milan Stojanović, a u dogovorenom sparingu Teodora Džigurski i Nikolina Abazaj.
Bronzane medalje u katama osvojili su Ana Rigo, Marina Abazaj, Teodora Džigurski, Nataša Koledin, Nikola Lalić i Mihajlo Barbul, u dogovorenom sparingu Zoran Padežanin i Dajana Palfi, a u borbama Stefan Koprenov.
U ekipnoj konkurenciji kata timovi Jedinstva osvojili su pet medalja, četiri zlatne i jednu srebrnu.

KK Bečej

Na turniru u Novom Bečeju karatisti Bečeja imali su mnogo uspeha. Takmičari ovog kluba okitili su se sa čak 37 medalja (12-14-11).
U pojedinačnoj konkurenciji u izvođenju kata prvo mesto su zauzeli Ana Reka Komaromi, Maša Milovanov, Uroš Kovačev i Dušan Jasnić, srebro je pripalo Marini Lukić, Dušici Došić, Jeleni Gombošev, Uni Obradović, Jovanu  Ivkoviću, Luki Korugi i Željku Mrakiću, dok su bronze osvojili Jovana Stanojev, Rihard Kovač, Danijela Anić, braća Hernad i Henrik Kovač i Kristian Varga.
U ekipnoj konkurenciji kata tim devojčica u sastavu Gombošev, Došić i Anić, kao i kata tim dečaka, Kovačev, Ivković i Koruga osvojio je zlatno odličje, a srebrom se okitio ženski kata tim, Milovanov, Stanojev i Lukić.
U dogovorenom sparingu najbolji u svojim uzrasnim kategorijama i nivoima bili su Silard Tot, Komaromi, Stanojev, Gombošev i Jasnić, drugi su bili Kinga Keler, Kopanj Lakatoš i Milovanov, dok su treće mesto zauzeli Emilia Nađidai i Mark Ujhazi.
I u disciplini borbe Bečejci su bili uspešni. Zlatnu medalju osvojila je Dijana Kovačević, srebrne  Jelena Mitrović, Norbert Salai i Viktor Gutaši, a bronzane Jasnić, Tamaš Šinkovič i Dragoslav Petrović.

KK B.P.S.

Karatisti iz Bačkog Petrovog Sela i na ovom takmičenju nastupili su u zajedničkoj ekipi sa KK Ada. Ekipa je osvojila 46 medalja, a „izvornim“ Petrovoselcima pripalo je 19 (11-4-4).
U izvođenju kata u pojedinačnoj konkurenciji najsjajnije medalje su osvojili Nevena Kosanović (u dve konkurencije), Akoš Mesaroš, Aleksandar Damjanović, Jovana Borđoški, Anabela Aleksa i Nemanja Maluckov. Srebro je pripalo Davidu Pustaiu, Snežani Damjanović, Dinu Subotičkom i Andrei Terek, dok su se  bronzama okitili braća Daniel i Imre Nemet, Sabolč Peter, Robert Šeljmeši i Florian Erdelji.
Kata tim KK B.P.S. u sastavu Borđoški, Terek i Kosanović bio je najbolji u svojoj konkurenciji.
U disciplini dogovoreni sparing Petrovoselci su uzeli tri zlatne medalje (Borđoški, Subotički i Kosanović).