Uspešan vikend Svim stara: Debi se pozlatio

Uspešan vikend Svim stara: Debi se pozlatiotrg_fontane

Jelena Ječanski i Ana Jeftenić, plivačice bečejskog PK Svim star, opravdale su poziv u nacionalnu selekciju osvojivši na svom prvom reprezentativnom nastupu proteklog vikenda u Ljubljani na 19. međunarodnom mitingu „Miklavž 2010“ i prve medalje.

Zajedno su u štafeti 4×50 osvojile zlato, a Ani je to uspelo i u štafeti 8×50 miks. Jeftenićeva se okitila i srebrnim medaljama na 50 metara prsno i 50 metara delfin, da bi u trci na 50 metara kraul bila treća. I Jelena Ječanski je, pored zlata u štafeti, osvojila jednu bronzu i to u trci 50 metara leđno.
Ne dešava se često da neko od bečejskih sportista bude pozvan da nastupa pod nacionalnom trobojkom, a još je ređi slučaj da pri tom osvoji najsjajnija odličja. Time ovaj zlatni debi Ječanske i Jeftenićeve dobija na značaju i nagoveštava da su pred njima lepe sportske karijere.
I ostali takmičari Svim stara su proteklog vikenda imali uspešne nastupe na plivačkom mitingu održanom u Somboru u organizaciji tamošnjeg PK Feniks. Bečejci su nastupili sa sedam takmičara, koji su osvojili 12 medalja (6 zlatnih, 5 srebrnih i jednu bronzanu).
Marina Čolaković je ostvarila sedmo vreme u trci na 50 metara kraul, dok je njena sestra Ivona pobedila u toj trci, kao i u trci na u 50 metara leđno. Dvostruku pobedu ostvario je i Jovan Popić na 50 metara prsno i 50 metara kraul, a po jedno zlato i srebro osvojili su Uroš Kovačev (50 metara prsno i 50 metara leđno) i Jovana Đurić (100 metara mešovito i 50 metara delfin). Sa dva srebra u Bečej se vratio Nikola Ratkov (trke na 50 metara prsno i 100 metara mešovito), da bi zbirku somborskih medalja dopunio Vukašin Vukanić, koji je osvojio srebro na 50 metara leđno i bronzu na 100 metara mešovito.

V.O.

PK Bečej uspešan u Somboru
Pregršt medalja

Plivački klub Bečej je 4. decembra učestvovao na Međunarodnom plivačkom mitingu „Fenix kup” u Somboru. U konkurenciji 27 klubova iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine sa ukupno 434 takmičara, Plivački klub Bečej je nastupio sa osam plivača i osvojio dvanaest medalja, uključujući bronzanu štafetu u apsolutnoj kategoriji na 4×50 metara delfin – Šebešćen Šinković, Tamaš Farkaš, Sebastian Sabo i Aron Šinković.
Medalje na 100 metara mešovito osvojili su: Sebastian Sabo – zlato, druga mesta osvojili su Aron Šinković i Tamaš Farkaš, dok su bronzu isplivali Daniel Farkaš i Selena Pandurović.
Medalje na 50 metara leđno osvoji su: Čongor Tot Hasnoši i Šebešćen Šinković koji su uspeli da se domognui srebra.
Medalje na 50 metara prsno osvojio je Sebastian Sabo koji je zaslužio zlatno odličje, dok je Marina Matić osvojila drugo mesto i srebro.
Medalje na 50 metara kraul osvojili su Aron Šinković i Marina Matić koji su stigli do zlata, dok je Tamaš Farkaš osvojio bronzu.
Sledeće plivačko takmičenje PK Bečej očekuje 18. i 19. decembra na Vračaru u Beogradu.