Uspešni plivači Svim stara: Za tri dana 15 medalja

Uspešni plivači Svim stara: Za tri dana 15 medaljatrg_fontane

Troje plivača PK Svim star osvojilo je osam medalja na VIII međunarodnom plivačkom mitingu „Akva kup 2011“ 12. avgusta u Jagodini, u jakoj konkurenciji 395 plivača iz 30 klubova BiH, Makedonije, Kenije i Srbije.

Jovana Ječanski, koja se takmičila u grupi sa godinu dana starijim plivačicama, osvojila je tri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara kraul i 50 metara delfin, a Jelena Ječanski je postala bogatija takođe za tri zlatne medalje na 50 metara kraul i leđno i 200 metara mešovito. Nikola Ratkov osvojio je prvo mesto na 200 metara mešovito i drugo mesto na 50 metara leđno.
Dan kasnije, 13. avgusta, plivači Svim stara su uspešno učestvovali i na međunarodnom maratonu u Kanjiži, na kom se takmičilo stotinak plivača. Bence Balzam je pobedio u kategoriji pionira do 15 godina na deonici dugoj 3,5 kilometara, i u apsolutnoj kategoriji zauzeo je treće mesto.
Na trećem takmičenju proteklog vikenda, na međunarodnom maratonu „Krivaja 2011“, održanom 14. avgusta uz učešće 70 plivača, apsolutna pobednica u ženskoj kategoriji na deonici od 3 kilometra bila je Jelena Ječanski, pobedila je i u kategoriji pionirki do 14 godina starosti, a njene klupske kolege takođe su ostvarile zapažene rezultate. Bence Balzam bio je prvi u kategoriji pionira do 14 godina i četvrti u apsolutnoj kategoriji, Nikola Ratkov zaslužio je „srebro“ u kategoriji pionira, kao i Filip Ratkov na mini-trci na 200 metara.
Naredno plivačko takmičenje, „Pingvin kup“, zakazano je u Sremskoj Mitrovici 20. avgusta, a letnji ciklus za mlade plivače završava se plivačkim maratonom u Sremskoj Mitrovici na deonici od 2 kilometra na Savi.

Ko će pomoći plivačima?

Iz Plivačkog kluba Svim star saopšteno je da mladi takmičari tog kluba postižu veoma dobre rezultate uz velika odricanja, međutim, klub do sredine avgusta meseca nije dobio nijedan dinar pomoći od lokalne samouprave, a članovi i vođe nemaju mogućnosti da plate sve takse, kotizacije i zdravstvene preglede, te apeluju na predstavnika lokalne vlasti da pomognu deci, budućim sportistima koji su u proteklih osam meseci osvojili 280 medalja – 147 zlatnih, 86 srebrnih i 47 bronzanih na više od 30 takmičenja isključivo o trošku roditelja.

Plivači PK Bečej na maratonima – Ne dolaze kući bez medalja

Na plivačkom maratonu u Kanjiži održanom 13. avgusta Članovi PK Bečej osvojili su mnoštvo medalja. U konkurenciji na 600 metara Karolina Tot Hasnoši bila je prva, a Momir Slavnić završio je takmičenje na drugom mestu.
Na stazi dugoj 3.500 metara, u kategoriji plivača od 15 do 19 godina, Marina Matić je osvojila prvo mesto, Šebešćen Šinković je bio drugi, a Čongor Tot Hasnoši treći.
U apsolutnoj kategoriji Marina Matić postala je prvakinja, a Šebešćen Šinkovič je zaslužio srebro.
Plivači PK Bečej su imali nešto slabiji učinak dan kasnije na maratonu na Krivaji, gde je Karolina Tot Hasnoši bila prva na 200 metara, a Šebešćen Šinkovič i Marina Matić su osvojili druga mesta na deonici od 3.000 metara.
Šinkovič je u apsolutnoj kategoriji zauzeo drugo mesto.