Vojvođanska liga – Istok: Bačka za opstanak

Vojvođanska liga – Istok: Bačka za opstanaktrg_fontane

NOVI BEČEJ: U 30. kolu Vojvođanske lige – Istok, gostujuće ekipe su sa četiri od devet utakmica otišle kući pevajući.

Pobede u gostima zabeležili su Sloboda iz Novih Kozaraca, Bačka iz Pačira, Dinamo iz Pančeva i Radnički iz Bajmoka. Strelci su i ovog puta bili veoma raspoloženi. Postignuto je 35 golova, ali nije oboren rekord iz 27. kola, kada su se mreže zatresle 37 puta.
Mada je do kraja prvenstva ostalo da se odigraju samo tri kola (sve utakmice igraju se subotom u isto vreme) neizvesnost na začelju postaje sve veća. Za opstanak strepi deset klubova, pa će završnica biti veoma uzbudljiva.
Među onima koji nemaju miran san su i fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja, mada su protekle subote, pred svojim navijačima, pobedili Budućnost iz Srpske Crnje rezultatom 4:2 (2:0).
Novobečejci su utakmicu protiv kvalitetnog sastava Budućnosti otvorili agresivnom igrom, a na prvi gol se nije dugo čekalo. U 11. minutu posle dobre akcije u kojoj su učestvovali Lisica i Rigo, siguran realizator za vođstvo Jedinstva od 1:0 bio je Velibor Škero.  Na 2:0, u 32. minutu, posle asistencije kapitena Šijanovića, povisio je prvi strelac ekipe Žarko Đokić.
U nastavku gosti iz Srpske Crnje su imali nekoliko dobrih prilika da postignu gol, ali u tome nisu uspeli, pošto je golman Jedinstva Bojan Nemčev bio izuzetno raspoložen.  Sve dileme o pobedniku ovog susreta razrešio je Bojan Matić u 60. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora, po treći put, zatresao mrežu gostiju. U finišu utakmice viđena su još tri gola, od kojih izdvajamo prvenac Marka Balabana u 85. minutu, koji je iz neposredne blizine savladao golmana gostiju za vođstvo od 4:1.  U poslednjem minutu utakmice gosti su preko rezerviste Slađana Novkovića postavili konačan rezultat – 4:2.
Novobečejci posle gostovanja u Pančevu (utakmica je odigrana u sredu), u subotu (15. maj, 16.30) dočekuju Bačku iz Pačira. Utakmica sa direktnim rivalom u borbi za opstanak je od ogromnog značaja, međutim, trener Novica Glavaški je pun optimizma:
– Za nas je ovo ključna utakmica u borbi za opstanak, zato nema dileme, idemo na pobedu. Bez obzira što smo Bačku u prvom delu pobedili, mi poštujemo protivnika, ali i pored toga moramo uložiti maksimum napora i ozbiljnosti da dođemo do bodova koji nam garantuju opstanak. Naravno da očekujemo podršku publike, koja je i do sada uvek bila uz nas.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa prebrinuli su sve brige kada je u pitanju opstanak, pa ovog vikenda mirno očekuju utakmicu protiv Budućnosti u Alibunaru.