Vojvođanska liga Istok: Deseti poraz Jedinstva

Vojvođanska liga Istok: Deseti poraz Jedinstvatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Na gostovanju u Adi fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja doživeli su i deseti poraz na prvenstvu Vojvođanske lige Istok od domaćeg AFK-a (3:2). Novobečejci su u oslabljenom sastavu (nisu igrali Bojan Nemčev i Vladimir Radišić) bili ravnopravan rival domaćinu, pa su posle brzog vođstva, golom Gorana Stankovića izjednačili na 1:1. U nastavku su domaći fudbaleri, kojima je ova utakmica bila veoma značajna u borbi za opstanak, zaigrali daleko angažovanije.

U 50. minutu domaći su došli ponovo u prednost (2:1), da bi Bojan Matić, 15 minuta kasnije, svojim 17. prvenstvenim golom izjednačio rezultat na 2:2. Pobedu domaćinu obezbedio je rezervista Sazi u 74. minutu, kada je mladi golman Jedinstva Cvijetin Janjić, po treći put savladan.
U subotu Novobečejci dočekuju Proleter iz Banatskog Karlovca, protivnika koji pretenduje na visok plasman. Za izabranike trenera Novice Glavaškog ova utakmica je veoma značajna za konačni plasman, a tog je mišljenja i pouzdani Velibor Škero:
– Naš cilj je da na kraju prvenstva zauzmemo što bolju poziciju, a upravo utakmica sa Proleterom, direktnim rivalom za visok plasman, odlučuje o tome. Ukoliko pobedimo, što je naša želja, osigurali bismo četvrtu poziciju što bi bio veliki uspeh. Da bismo to ostvarili, neophodna nam je pomoć navijača, zato se i ovog puta ulaznice neće naplaćivati.
Jedinstvo naredne subote gostuje u Bačkoj Topoli, a u poslednjem kolu, na oproštaju od svojih navijača, sastaje se sa Radničkim iz Zrenjanina. Inače, sve utakmice, tri poslednja kola, igraju se subotom u isto vreme.
Posle poraza u Pačiru od Bačke od 3:0 fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa još nisu obezbedili opstanak. Po svemu sudeći odluka će pasti u poslednja tri kola. Novomiloševčani imaju težak raspored, u subotu dočekuju vodeći Zadrugar iz Lazareva, potom se sastaju sa Radničkim u Bajmoku, a u poslednjem kolu dočekuju AFK iz Ade. Iz preostala tri kola, za opstanak, izabranicima trenera Dragana Vukajlovića neophodne su dve pobede.

Stevan Davidović

PODRUČNA LIGA NOVI SAD
Pokopane nade u Srbobranu

Fudbaleri Bečeja Old gold izgubili su prošle subote, nakon poraza u komšijskom derbiju od domaćeg Srbobrana sa 4:1, i poslednju nadu za očuvanje statusa područnog ligaša. Tako je za Bečej tri kola pre kraja završena i sezona, jedna od najmučnijih u dugoj istoriji bečejskog fudbala.
Sa tek nešto više od dve nedelje pripremnog perioda, sa podmlađenim timom u odnosu na prethodni period, započeli su Bečejci sezonu 2010/11, a sa jedanaest osvojenih bodova i sa pretposlednjim mestom su ušli u prolećnu polusezonu, u kojoj su imali višak protivnika, sudije, konkurentski tim na terenu i stalan imperativ pobede, te su skupili 14 bodova, nedovoljno za kakvu-takvu šansu za opstanak. Želju za pobedom pokazao je Bečej i na subotnjoj utakmici, kada je već u 12. minutu sjajnim pogotkom špica Malića i poveo. No, domaći se nisu uplašili vođstva gostiju, već su zaigrali otvorenije i snažnije, i u 33. minutu, zahvaljujući golovima Milunovića i Filipovića imali vođstvo od jednog gola razlike (2:1). Drugi deo susreta protekao je u znaku domaćina, koji je prednost iz prvog dela, ponovo preko raspoloženog Milunovića, a i uz „pomoć“ Đurića utrostručio. Strelac jedinog gola za Bečej, Zoran Malić zadovoljan je sa jedne strane fer i korektnom igrom ekipa, ali sa druge strane ne i pruženom partijom svojih saigrača, odnosno krajnjim rezultatom.
– Poslednju slamku spasa ispustili smo u subotu u Srbobranu. U igri su još devet bodova. ŽSK i Šajkaš, koji su 12, odnosno 13. na tabeli, imaju 32 boda, a mi 25 tako da su neke minimalne šanse još prisutne – optimista je Malić, koji u meču sa Vrbasom (igra se prekosutra na Gradskom stadionu u Bečeju s početkom u 17 časova) očekuje bolje izdanje svoje ekipe i preko potrebne bodove.