Vojvođanska liga Istok: Goleada kraj Tise

Vojvođanska liga Istok: Goleada kraj Tisetrg_fontane

NOVI BEČEJ: Četiri kola pre kraja prvenstva u Vojvođanskoj ligi Istok, posle pobede Zadrugara u Novom Kneževcu (0:6) i remija Bačke Topole sa Radničkim u Zrenjaninu (0:0), po svemu sudeći razrešena je dilema koja će ekipa prigrliti titulu. Ekipa iz Lazareva sada ima šest bodova prednosti i teško da će propustiti priliku da prva stigne na cilj.

Interesovanje ljubitelja fudbala sada je usmereno na začelje tabele, gde vlada daleko veća neizvesnost. Sigurni putnici u niži stepen takmičenja su Spartak iz Debeljače i Radnički iz Zrenjanina, dok Obilić iz Novog Kneževca i Bačka 1901 iz Subotice čekaju rasplet događaja u Srpskoj ligi, odnosno ishod „majstorice“ u kojoj će učestvovati drugoplasirane ekipe Vojvođanske lige.
Fudbaleri Jedinstva su u 26. kolu, u duelu sa Radničkim iz Bajmoka, svojim navijačima priredili pravu reviju golova. Obe ekipe su sve podredile napadu, a seriju golova je već u trećem minutu otvorio mladi Ervin Rigo, pošto ga je precizno uposlio Maleš. Golom Radišića domaći su stekli lepu prednost u poluvremenu, da bi, ulaskom raspoloženog Šijanovića bili još ubojitiji. U nastavku su se golovi ređali kao na filmskoj traci, da bi u finišu utakmice najbolji pojedinac ovog susreta, Bojan Matić, svojim drugim golom, otklonio svaku neizvesnost, a gostima zapečatio sudbinu na konačnih 6:4. Novobečejci su pobedom protiv ekipe iz Bajmoka sada veoma blizu osvajanju trećeg mesta. U subotu u Adi protivnik Jedinstva je domaći AFK, koji još uvek nije obezbedio opstanak, pa se očekuje zanimljiva i neizvesna utakmica.
U derbiju začelja Vojvodina je u Novom Miloševu zasluženo pobedila Bačku 1901 iz Subotice sa 1:0 i tako povećala šanse za opstanak. Gol odluke postignut je u 15. minutu, kada je slobodni udarac izveo Edvard Heđeši, a Milorad Marčeta glavom loptu poslao kraj iznenađenog Mikovića. U nastavku domaći su diktirali tempo, imali su više lepih prilika da povećaju vođstvo, ali su Knežević, Arsenov i Bešlin bili neprecizni. Ovog vikenda Vojvodina igra u Pačiru sa ekipom Bačke.

Stevan Davidović

Područna liga Novi Sad
Fenjer na vidiku

Fudbaleri Bečej Old golda izgubili su oba meča u poslednja dva kola Područne lige Novi Sad i time šansu za opstanak sveli na minimum. Bolji od Bečeja bili su Jedinstvo (1:0) i Stari grad (2:1).
U vanrednom 25. kolu, igranom u Crvenki 11. maja Bečej je od domaćeg Jedinstva izgubio minimalnim rezultatom. Gol odluke i pobede Crvenčani su postigli u nadoknadi vremena i tako ni krivi ni dužni upisali tri nova boda. Nisu domaći ni u jednom segmentu igre parirali gostima, štaviše Bečej je u nekoliko navrata pokazao da je dostojan protivnik, ali sreća je ipak toga dana stajala na strani igrača Jedinstva.
Većina Bečejaca bila je uverena da će njihovim ljubimcima meč sa Starim gradom iz Bačke Palanke biti melem na ranu, ali je, nažalost, takva pretpostavka bila pogrešna. Iako je izgubio, može se reći da je više sreće na meču imao Bečej, koji je zahvaljujući svojoj jedinici, Mladenu Stanojevu uspeo da izgubi samo sa 2:1. Povela je ekipa Starog grada u 14. minutu preko Lukića, držala igru u nogama sve do poslednjih dvadeset minuta, kada je Stajki iskoristio nespretnost gostiju i doneo izjednačenje svom timu. Da li u želji da opravda svoj izostanak u duelu sa Jedinstvom, ili nešto drugo, fortuna je ubrzo po izjednačujućem pogotku, kao na tacni, „ponudila“ fudbalerima Bečeja šansu utakmice. Todorović je pametno „izbacio“ Kiša, ovaj na osam metara od gola Starog grada pronašao Holoa, koji nije uspeo da zahvati loptu. Do kraja susreta gosti su još jednom pomoću Lukića stigli do novog vođstva, zadržali ga, a Bečej po svemu sudeći poslali u Međuopštinsku ligu.
Mladen Stanojev, golman Bečeja smatra da je njegova ekipa sa poslednja dva vezana poraza izgubila u borbi za opstanak i „ponoćni ekspres“, odnosno poslednji voz da zadrži status u Područnoj ligi Novi Sad.
– Prikazanom igrom mojih saigrača nisam zadovoljan. Greške kao greške sastavni su deo sporta, pa i fudbala. Profesionalni igrači i klubovi prave male greške, dok u nižim ligama se prave velike greške, protivnici se potcenjuju. Ne treba kriviti sve igrače, jer s obzirom na to koliko se trenira i zalaže na utakmicama i ovo je previše što smo ostvarili.

Sutra vas očekuje komšijski, a ujedno i derbi začelja u Srbobranu. Koja su tvoja očekivanja?

– Mi nijednu utakmicu, sem sa Omladincem nismo izgubili sa više od jednog gola razlike. Uvek smo bili egal sa protivnikom. Moramo pobediti. Teoretske su šanse za opstanak, ali se i njih treba držati – izjavio je Stanojev.