Vojvođanska liga – Istok: Jedinstvo brojalo do 11

Vojvođanska liga – Istok: Jedinstvo brojalo do 11trg_fontane

NOVI BEČEJ: U 27. kolu Vojvođanske lige – Istok strelci su bili izuzetno raspoloženi. Na devet utakmica postignuto je 37 golova, što je rekord ovogodišnjeg prvenstva.

Najviše golova postignuto je u Novom Bečeju, gde je Jedinstvo savladalo BAK iz Bele Crkve rezultatom 11:0. Međutim, ovom pobedom Novobečejci nisu oborili rekord iz 2000. godine kada su pobedili Lehel iz Mužlje sa 12:0.
Ubedljive pobede (po 5:0) zabeležili su Radnički u Zrenjaninu protiv Crvene zvezde iz Vojvode Stepe, Bačka u Pačiru protiv Budućnosti iz Alibunara i Radnički iz Pančeva protiv Poleta u Nakovu.
Posle tri uzastopna poraza, fudbaleri Jedinstva su meč protiv BAK-a počeli veoma angažovano, pa su u prvih desetak minuta stvorili nekoliko prilika za gol koje je bilo teže promašiti nego realizovati. Ipak, revija golova otvorena je u 10. minutu iz jedanaesterca koji je posle prekršaja nad Matićem, uspešno realizovao Žarko Đokić. Isti igrač bio je strelac i u 43. minutu kada je posle kornera koji je izveo kapiten Šijanović, doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U pauzi trener Novica Glavaški je ukazao  poverenje Živi Parabuckom i nije pogrešio. Iskusni strelac je u drugom delu meča za kratko vreme  postigao četiri gola, podsetio na najbolje dane i indisponiranoj ekipi iz Bele Crkve nagovestio pravu katastrofu. Novobečejci se nisu zadovoljili visokim vođ­stvom, nastavili su sa napadima, a plod takve igre je 11 golova u mreži protivničkog golmana.
Od svih pogodaka najlepši je postigao Goran Stanković. Posle solo prodora po desnoj strani, mladi fudbaler Jedinstva je uputio udarac ka golu, a lopta se u paraboli neočekivano smestila u rašlje iznenađenog golmana Petrovića.
Novica Glavaški je kratko prokomentarisao pobedu:
– Posle tri poraza dobro nam je došla ova lagana utakmica u kojoj su strelci bili izuzetno raspoloženi. Sada nas očekuju dva teška gostovanja od kojih ne možemo mnogo očekivati, pogotovo ne na meču u Novim Kozarcima protiv lidera prvenstva Slobode. Za nas je mnogo važnije da misli usmerimo ka utakmicama kada smo domaćini, najpre na Budućnost iz Srpske Crnje, a potom i na Bačku iz Pačira, jer su nam one ključne u borbi za opstanak.
Uspešna serija Vojvodine iz Novog Miloševa prekinuta je na gostovanju u Bajmoku gde je Radnički zabeležio pobedu rezultatom 2:0. Poraz u Bajmoku nije mnogo zabrinuo Novomiloševčane pošto naredne dve utakmice igraju pred svojim navijačima (u sredu su igrali sa Poletom iz Nakova, a u nedelju dočekuju Radnik iz Pančeva).