Vojvođanska liga – Istok: Jedinstvo u seriji

Vojvođanska liga – Istok: Jedinstvo u serijitrg_fontane

NOVI BEČEJ: U derbiju 23. kola Vojvođanske lige – Istok u Bačkoj Topoli, između istoimene domaće ekipe i Bačke 1901 iz Subotice, nije bilo pobednika (1:1), pa je vodeću poziciju ponovo preuzela Sloboda iz Novih Kozaraca, koja je posle dva neuspeha, zabeležila pobedu protiv Crvene zvezde iz Vojvode Stepe (2:0).

Fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja su pred svojim navijačima pobedili Budućnost iz Alibunara sa 4:0, dok je Vojvodina iz Novog Miloševa na gostovanju u Pančevu izgubila od Dinama rezultatom 1:0.
Novobečejci su utakmicu protiv otpisane Budućnosti „otvorili“ na najlepši mogući način. U 2. minutu posle kornera koji je izveo Miljan Nikolić, najviši u skoku bio je Marko Drljača i u engleskom stilu glavom loptu poslao pod samu prečku protivničkog gola – 1:0.
Posle brzog vođstva napadi Jedinstva pred gostujućim golom odvijali su se kao na filmskoj traci. Terensku inicijativu Novobečejci su krunisali golom u 34. minutu kada se u listu strelaca upisao Bojan Matić, jedan od boljih aktera ovog susreta.
U nastavku meča trener Novica Glavaški je načinio dobar taktički potez, prepustio je terensku inicijativu gostima, da bi tako stvorio prostor za brze kontranapade svojih fudbalera. U „kvarenju“ igre gostiju prednjačio je kapiten Velibor Škero, a posle nekoliko lepih akcija domaćih fudbalera, taktika je urodila plodom. U 65. minutu u kaznenom prostoru Budućnosti oboren je Ervin Rigo, a sudija Aleksandar Jovanović iz Kusića dosudio je najstrožu kaznu. Siguran realizator jedanaesterca bio je Žarko Đokić za vođstvo od 3:0. U finišu utakmice posle najlepše akcije na utakmici konačan rezultat (4:0) postavio je Miljan Nikolić.
Posle četvrte uzastopne pobede svog tima, trener Glavaški bio je pun hvale za igru novobečejskih fudbalera:
– Veoma sam zadovoljan kako smo okončali seriju lakših utakmica. Osvojili smo 12 bodova, postigli 14, a primili samo dva gola i sada bez opterećenja ulazimo u nastavak prvenstva. Pohvalio bih igrače za pruženu ozbiljnost protiv Budućnosti, koja je i pored nezavidnog položaja na tabeli igrala otvoreno i u većem delu utakmice bila ravnopravan protivnik.

U nedelju vam dolazi Bačka 1901 iz Subotice. Kakva su očekivanja?

– Nadam se pre svega kvalitetnoj utakmici. Gosti su kandidati za prvo mesto i imaju imperativ pobede, a upravo u tome vidim našu prednost. Međutim, protiv Subotičana nećemo biti kompletni, pored povređenog kapitena Davorina Šijanovića, neće igrati ni iskusni Ognjen Maleš, koji je otputovao u Libiju, tako da je nezahvalno davati bilo kakve prognoze.
Vojvodina iz Novog Miloševa, posle pobede protiv Budućnosti iz Srpske Crnje u prethodnom kolu, nije imala uspeha na gostovanju u Pančevu. Poražena je sa 1:0, ali je malo ko očekivao da će gol Dinama u 4. minutu utakmice rešiti pitanje pobednika. Sva nastojanja napadača Vojvodine da izbore barem nerešen rezultat bila su neuspešna.
Ovog vikenda izabranici trenera Dragana Vukajlovića biće ponovo na velikom iskušenju, jer gostuju u Zrenjaninu gde će na stadionu kraj Skrobare snage odmeriti sa izuzetno kvalitetnim sastavom Radničkog.
U sredu, u vanrednom 24. kolu, Jedinstvo je igralo u Starčevu sa Borcem, dok je Vojvodina pred svojim navijačima snage odmerila sa Borcem iz Pačira.