Vojvođanska liga Istok: Novobečejci bez poraza

Vojvođanska liga Istok: Novobečejci bez porazatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Posle četiri kola najprijatnije iznenađenje u Vojvođanskoj ligi Istok su fudbaleri Proletera iz Banatskog Karlovca, koji su jedini ostvarili maksimalni učinak i sa 12 bodova zauzimaju vodeću poziciju.

Pored Proletera, bez poraza su i fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja, koji su sa Obilićem iz Novog Kneževca pred svojim navijačima igrali nerešeno – 2:2.
Derbi kola u Novom Bečeju opravdao je očekivanja. Na veoma kvalitetnoj utakmici gosti su dva puta vodili, ali su Novobečejci ipak izbegli poraz. Gosti su poveli u 12. minutu. Bio je to mat u dva poteza. Golman gostiju Roganović ispucao je loptu, koja je preskočila Ivančeva, došla do kapitena gostiju Saše Trifunca koji je takav poklon znalački iskoristio i kraj neodlučnog Nemčeva poslao je loptu u mrežu za vođstvo od 0:1. U istom minutu Jedinstvo je propustilo priliku da izjednači. Snažan šut Nikolića sa ivice kaznenog prostora prošao je kraj stative. Novobečejci su izjednačili u 38. minutu, kada se u gužvi pred golom gostiju najbolje snašao Vuk Babić i sa nekoliko metara loptu ubacio u mrežu.
U drugom poluvremenu usledila je terenska inicijativa domaćih, ali bez prave realizacije. Novi šok za domaće navijače usledio je u 63. minutu. Posle kornera najbolje se snašao rezervista Obilića Zivlak i sa nekoliko metara, kroz noge nemoćnog Nemčeva doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:2. Usledili su više stihijski nego organizovani napadi domaćih, kojima su gosti, bunker sistemom, uspešno odolevali. U poslednjem minutu, kada je izgledalo da će ceo plen otići u Novi Kneževac, posle idealnog centaršuta Maleša najspretniji je bio Marko Drljača i iz neposredne blizine, topovskim udarcem, izjednačio na 2:2, što je i najpravedniji ishod ovog susreta.
Kapiten Jedinstva Velibor Škero, vidno nezadovoljan, o utakmici sa Obilićem kaže:
– Protiv Obilića, koji ima kvalitetnu ekipu, igrali smo ispod naših mogućnosti, što su gosti iskoristili i bili nadomak pobede. Poraz smo, uz dosta sreće, izbegli u poslednji čas. Olako smo primili golove, a prema prikazanoj igri, nerešenim rezultatom možemo biti zadovoljni i mi i gosti. Propušteno možemo nadoknaditi protiv Spartaka u Debeljači, ali da bismo to ostvarili, moramo igrati daleko bolje. Očekuje nas teško gostovanje, pogotovo što neće igrati Davorin Šijanović, koji je isključen prošle nedelje, Srđan Lisica, koji ima dva žuta kartona, povređeni Ervin Rigo i odsutni Strahinja Vasković.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa na gostovanju u Srpskoj Crnji bili su nadomak podviga. Međutim, to im nije pošlo za rukom pošto je u nadoknadi vremena sudija Jovanović iz Vršca dosudio jedanaesterac za Budućnost, koji je uspešno realizovao dvostruki strelac Vlada Popov za pobedu od 2:1. U petom kolu, u nedelju, Vojvodina dočekuje Kozaru iz Banatskog Velikog Sela.