Vojvođanska liga Istok: Novobečejci startovali peticom

Vojvođanska liga Istok: Novobečejci startovali peticomtrg_fontane

NOVI BEČEJ: Na startu prvenstva Vojvođanske lige Istok, u predivnom ambijentu renoviranog stadiona, ljubitelji fudbala u Novom Bečeju mogli su da uživaju u kvalitetnoj utakmici i pobedi Jedinstva protiv kvalitetnog sastava Budućnosti iz Srpske Crnje (5:3).

Seriju golova već u sedmom minutu Novobečejci su otvorili lepim golom glavom Marka Drljače, posle centaršuta Maleša. Gosti su uzvratili punom merom i ubrzo izjednačili golom Đukanovića. Prednost Jedinstva u poluvremenu, posle centaršuta Miljana Nikolića, obezbedio je novajlija Vladimir Radišić. Samo što je počelo drugo poluvreme, gosti su preko spretnog Zvekanovića izjednačili na 2:2. Usledila je izjednačena igra, sve do 60. minuta, kada se Radišić po drugi put upisao u listu strelaca i obezbedio vođstvo od 3:2. Kada je pet minuta kasnije Ognjen Maleš, najlepšim golom na utakmici iz slobodnog udarca sa 25 metara, obezbedio dva gola prednosti (4:2), izgledalo je da je pitanje pobednika rešeno. Međutim, gosti iz Srpske Crnje se nisu predavali, pa su u 85. minutu, golom iskusnog Vladimira Popova, opasno zapretili. Sve dileme samo minut kasnije razrešio je najbolji pojedinac ovog susreta Vladimir Radišić, kada je posle asistencije Šijanovića postavio konačan rezultat (5:3).
Trener Novica Glavaški o uspešnom startu kaže:
– Zadovoljan sam što smo i pored problema koje smo imali u pripremnom periodu uspešno startovali. Bila je to kvalitetna utakmica sa dosta lepih poteza i osam postignutih golova, što gledaoci posebno cene. Bilo bi pogrešno ukoliko bi nas opila ova pobeda, jer nema vremena za opuštanje. Već u subotu (21. avgust, 17.00) nas očekuje teško gostovanje i utakmica u Banatskom Velikom Selu protiv uvek neugodne Kozare. Samo ukoliko ponovimo igru kao protiv Budućnosti možemo se nadati uspehu na ovom gostovanju.
Crne slutnje navijača Vojvodine iz Novog Miloševa, posle šest uzastopnih poraza u pripremnom periodu, obistinile su se na startu novog prvenstva. Novomiloševčani su, neočekivano pred svojim navijačima doživeli ubedljiv poraz od novajlije Proletera iz Banatskog Karlovca (0:3). Prema igri koju su pružili, izabranici trenera Dragana Vukajlovića nisu zaslužili ovako ubedljiv poraz, ali je on usledio posle serije promašaja, pre svih Vasičina i dva nedosuđena jedanaesterca koje sudija Konjević iz Vršca nije dosudio posle prekršaja nad Živom Parabuckim.
U drugom kolu, na gostovanju u Bačkoj Topoli (subota, 21. avgust, 17.00), Vojvodina će igrati bez isključenog kapitena Slavoljuba Tomića.