Vojvođanska liga Istok: Prvi poraz Jedinstva

Vojvođanska liga Istok: Prvi poraz Jedinstvatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Posle sedam prvenstvenih kola nema više neporaženih ekipa u Vojvođanskoj ligi Istok, pošto su fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja doživeli na gostovanju u Starčevu poraz od domaćeg Borca (3:2).

Posle obostranog ispitivanja snaga domaći su došli u vođstvo u 43. minutu, kada je najbolji pojedinac ovog susreta Rade Makarun savladao golmana Jedinstva. Samo što je počelo drugo poluvreme Borac je, drugim golom Makaruna, ovog puta iz jedanaesterca povećao vođstvo na 2:0. Tek posle toga Novobečejci su zaigrali nešto angažovanije, da bi u 51. minutu Vladimir Radišić, posle centaršuta koji je uputio kapiten Velibor Škero, smanjio vođstvo domaćina na 2:1. Ponadali su se izabranici trenera Novice Glavaškog da mogu izjednačiti rezultat, neprestano su napadali gol domaćina, ali se nada raspršila kada je Makarun u 83. minutu iz brzog kontranapada doveo Borac u vođstvo od 3:1. U 90. minutu iz slobodnog udarca Ognjen Maleš je samo ublažio poraz na 3:2.
Trener Novica Glavaški, nakon poraza u Starčevu je rekao:
– Po onoj narodnoj „krčag ide po vodu dok se ne razbije“ je i našoj uspešnoj seriji došao kraj. U borbenoj i kvalitetnoj utakmici domaćin je bio bolji upravo za taj jedan gol, odnosno za iskusnog Makaruna, koji je postigao tri gola i bio nerešiva enigma za našu odbranu.

U subotu dočekujete Bačku 1901 iz Subotice. Koja je prognoza?

– Posle poraza svaka ekipa ima dilemu kako izaći jak posle neuspeha, a moja poruka je: pobediti narednog protivnika. Mi, mada izuzetno cenimo Subotičane sa kojima imamo negativan bilans, očekujemo da pobedom što pre zaboravimo neuspeh u Starčevu. Ovaj sastav ima i kvalitet i želju da to ostvari.
U pravoj prvenstvenoj i veoma borbenoj utakmici fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa nisu uspeli da pobede Obilić iz Novog Kneževca. Najidealniju priliku za domaće imao je Nikola Rudnički u 38. minutu, kada je izbio sam pred gol Obilića, ali je brzopleto šutirao pored gola. U 83. minutu, u kaznenom prostoru gostiju, oboren je Vasičin, domaći su tražili jedanaesterac, ali se sudija Stanojević nije oglasio, pa je utakmica završena najnepopularnijim rezultatom 0:0. U nedelju će Vojvodina na gostovanju u Debeljači protiv Spartaka pokušati da nadoknadi ono što je propušteno protiv Obilića.