Vojvođanska liga – Istok: Spas u poslednji čas

Vojvođanska liga – Istok: Spas u poslednji častrg_fontane

NOVI BEČEJ: Utakmicama poslednjeg (34.) kola, spuštena je zavesa na prvenstvo u Vojvođanskoj ligi – Istok. Sloboda iz Novih Kozaraca je i pored poraza na svom terenu od Radničkog iz Zrenjanina (2:3) osvojila prvo mesto, a time i obezbedila plasman u Srpsku ligu – Vojvodina. Drugoplasirana Bačka 1901 iz Subotice će u baražu sa Cementom iz Beočina potražiti šansu da se domogne višeg stepena takmičenja.

Iz lige su ispali Polet iz Nakova, BAK iz Bele Crkve, Budućnost iz Alibunara i Crvena zvezda iz Vojvode Stepe, dok Dinamo iz Pančeva i Bačka iz Pačira još uvek strepe i čekaju rezultat baraža, odnosno rasplet događaja u višim ligama.
Fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja su spas od ispadanja obezbedili u poslednji čas. Pored pobede protiv Obilića iz Novog Kneževca (4:2) Novobečejcima je u prilog išao i rezultat u Srpskoj Crnji, gde su Budućnost i Bačka iz Pačira igrali 0:0, pa su prvenstvo završili, u bezbednoj zoni, na 12. mestu sa 50 bodova.
Već u 3. minutu meča protiv Obilića izabranici trenera Novice Glavaškog došli su u vođstvo. Spretni Ervin Rigo je iskoristio nesmotrenost odbrane gostiju i kroz „šumu“ nogu loptu poslao u mrežu. Posle samo pet minuta i dobre akcije Đokića, Rigo se iz neposredne blizine po drugi put upisao u listu strelaca. Na 2:1 smanjio je Sovilj, posle neuspele ofsajd zamke, a najlepši gol, u 28. minutu, postigao je Bojan Matić, kada je posle centaršuta Maleša „zaplivao“ kroz vazduh i glavom loptu smestio pod prečku.
U drugom poluvremenu, domaći su nastavili sa organizovanim napadima, da bi u 62. minutu, iskusni Živa Parabucki posle solo prodora postigao efektan gol za vođstvo od 4:1. Gosti su u finišu imali terensku incijativu, nekoliko izglednih prilika, ali su realizovali samo onu iz 65. minuta kada je Vuković bio precizan za konačnih 4:2.
Vojvodina iz Novog Miloševa je na poslednje gostovanje Bačkoj 1901 otišla rasterećena. Novomiloševčani su poveli golom Stepančeva u 25. minutu, ali su Subotičani posle samo pet minuta izjednačili, Bačka je ubrzo prešla u vođstvo, da bi domaći fudbaleri na kraju zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 5:2.
Poraz u Subotici nije pokvario utisak o učinku Vojvodine u ovogodišnjem prvenstvu, koje je okončala na sedmom mestu, sa 54 boda i bilansom 16 pobeda, šest remija i 12 poraza.