Vojvođanska liga Istok: Tobdžija sa Tise

Vojvođanska liga Istok: Tobdžija sa Tisetrg_fontane

NOVI BEČEJ: Dva kola pre kraja prvenstva u Vojvođanskoj ligi Istok razrešena je i poslednja dilema kada je vrh tabele u pitanju.

Fudbaleri Zadrugara iz Lazareva su pobedom u Novom Miloševu protiv Vojvodine od 2:4 overili prvo mesto, dok je Bačka Topola remijem u Banatskom Velikom Selu sa Kozarom (0:0) obezbedila učešće u „majstorici“ za plasman u Srpsku ligu – Vojvodina, sa drugoplasiranom ekipom grupe Zapad.
Na začelju još uvek nema raspleta. Posle pobede Obilića, pred svojim navijačima, protiv AFK iz Ade (2:1), fudbalerima iz Novog Kneževca vratio se tračak nade da mogu izbeći ispadanje iz lige. U grupi timova koji neće imati miran san u preostala dva kola nalaze se Vojvodina iz Novog Miloševa i Kozara iz Banatskog Velikog Sela.
Novobečejci su u borbi za četvrtu poziciju morali da ulože dosta napora da savladaju borbeni sastav iz Banatskog Karlovca. Mada su u prvom poluvremenu imali više prilika, samo je Bojan Matić uspeo da savlada mladog, ali veoma sigurnog golmana Aleksandra Ilića. U finišu prvog dela isti igrač je pogodio prečku. U nastavku šok za domaće navijače priredio je rezervista Uroš Rakić, čiji je prvi kontakt sa loptom završio golom. Mladi igrač gostiju spretno je iskoristio opuštenost odbrane domaćina i savladao do tada nezaposlenog Nemčeva. Pritisak domaćina rezultirao je lepim golom Marka Drljače, da bi David Lukić, inače golman gostiju, koji je silom prilika na ovoj utakmici prekomandovan u špic napada, pravim slalomom izjednačio. Finiš utakmice pripao je domaćinu, najpre je Matić, svojim devetnaestim prvenstvenim golom iz penala obezbedio vođstvo od 3:2, da bi konačan rezultat, 4:2, posle idealnog centaršuta Šijanovića, postavio Vuk Babić.
U Novom Miloševu vodeći tim prvenstva, Zadrugar iz Lazareva, nije dozvolio iznenađenje, sigurnom igrom savladao je, stekao se utisak, uplašenog domaćina. Prva dva gola „pala“ su posle prekida. U 23. minutu Margić se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina i doveo svoju ekipu u vođstvo. U finišu prvog dela Zarin je posle slobodnog udarca iskoristio neodlučnost dvojice odbrambenih igrača i po drugi put matirao Vlaškalina. Tračak nade domaćinu u 55. minutu doneo je gol Heđešija, međutim, nekoliko minuta kasnije Zarin je lepim golom razbio sve iluzije da Novomiloševčani mogu nešto više učiniti protiv kvalitetnog sastava iz Lazareva.
U subotu Jedinstvo igra u Bačkoj Topoli sa istoimenom domaćom ekipom, dok će Vojvodina snage odmeriti sa Radničkim u Bajmoku.