Vojvođanska liga – Istok: Vojvodina bolja u derbiju

Vojvođanska liga – Istok: Vojvodina bolja u derbijutrg_fontane

NOVI BEČEJ: Posle desetodnevne pauze, utakmicama vanrednog  kola (20), u sredu je nastavljeno prvenstvo Vojvođanske lige – Istok.

Posebnu pažnju ljubitelja fudbala u novobečejskoj opštini privlačio je komšijski derbi u Novom Miloševu, između Vojvodine i Jedinstva iz Novog Bečeja.
Oba rivala na ovoj utakmici nisu nastupili u najjačem sastavu. U Vojvodini su zbog isključenja na prethodnim utakmicama izostali kapiten Slavoljub Tomić i Silvester Mezei, a u Jedinstvu zbog žutih kartona Velibor Škero, Marko Drljača i Srđan Lisica. Upravo je to uticalo i na kvalitet utakmice. Na izuzetno neravnom  terenu nije bilo lepog fudbala, ali su akteri oba tima pokazali primerenu borbenost. Na utakmici koja će brzo pasti u zaborav, domaći fudbaleri su pobedili sa 2:0. Oba gola postignuta su u završnici prvog poluvremena. U 33. minutu, posle slobodnog udarca sa desne strane, Damir Garčev se spetljao, a poklon loptu prihvatio je novajlija u taboru Vojvodine, Igor Stepančev i iz neposredne blizine je poslao u mrežu (1:0). Bio je to „hladan tuš“ za ekipu Jedinstva koja nije imala pravi odgovor na ofanzivu domaćih fudbalera. Odluka o pobedniku pala je posle još jedne neshvatljive greške. U 39. minutu, posle udarca sa preko 25 metara izgledalo je da će lopta biti lak plen golmana Jedinstva Bojana Nemčeva, ali se to ipak nije dogodilo, nego se iz njegovog naručja odbila do usamljenog Srđana Vasičina koji je, na veliku radost domaćih navijača, doveo Vojvodinu u vođstvo (2:0).
U drugom poluvremenu Novobečejci su imali više od igre, ali je Vojvodina u 60. minutu mogla povećati prednost. Nepredvidivi Saša Nikolić je nadmudrio odbranu Jedinstva i kao tane krenuo ka golu, prevario Nemčeva i umesto u praznu mrežu, loptu poslao kraj leve stative. Poslednjih pola sata igre lopta je bila u posedu Vojvodine, međutim Novobečejci inicijativu nisu krunisali golom. Najbliži da to učini bio je Živa Parabucki u 80. minutu, kada je posle slobodnog udarca, koji je izveo Ognjen Maleš, glavom loptu poslao ka praznom golu, ali je ona pogodila stativu.
Na kraju ove borbene utakmice, na kojoj je pokazano osam žutih kartona, akteri oba tima su prijateljski napustili teren, domaćin ipak zadovoljniji, pošto je osvojio bodove koji će mu mnogo značiti u borbi za opstanak.
U subotu Vojvodina igra u Novim Kozarcima sa Slobodom, dok Jedinstvo u nedelju dočekuje Kozaru iz Banatskog Velikog Sela. U sredu (24. marta) igraju se utakmice odloženog 19. kola. Jedinstvo dočekuje Polet iz Nakova, dok će Vojvodina odmeriti snage sa BAK-om u Beloj Crkvi.