Završena je Zimska liga RSI: Prekršajci osvojili titulu

Završena je Zimska liga RSI: Prekršajci osvojili titulutrg_fontane

Ekipa Prekršajnog suda u Bečeju pobednik je ovogodišnje Zimske lige Radničko-sportskih igara u malom fudbalu. Fudbaleri Prekršajnog suda (Andrić, Novčić, Bašić, Senti, Živanović, Popov, Dumanović, Švedić i Kapriš) pojačani „strancima“ (Todorović, Jakšić i Stevanović – pravila RSI dozvoljavaju svakoj ekipi da ima trojicu igrača koji nisu zaposleni u firmi) u finalu su sa 2:1 savladali ekipu OSC „Mladost“ (Došić, Ikić, Miljević, Kasaš, Knežević i Vukosavljev – zaposleni; Stanojev, Vučković i  Maksimčev – „stranci“).

Finalna utakmica bila je zanimljiva i neizvesna, a na terenu su se našli nekadašnji poznati fudbaleri koji su nastupali ili nastupaju za FK Bečej Old gold i KMF Bečej. Ekipa Prekršajnog suda je prva došla u vođstvo (Novčić), ali je do isteka prvih dvadeset minuta Kasaš uz asistenciju Maksimčeva izjednačio rezultat. Pobednika je u 36. minutu odlučio Senti posle odlične akcije Todorovića i Stevanovića.
U borbi za treće mesto ekipa Domus General Motors (Habenjak, Raičević, Stoisavljević, Rama, Kobiljski, Strajnić, Sofrenović, M. Nikolić, Vadaski i Ž. Nikolić) je sa 2:0 pobedila fudbalere iz Apoteke Higije (Dragović, Gavrić, Starčev, braća Mihalj, Jožef i Ištvan Tripolski, Sel, Salontai, Gospođinački, Rajšli i Šeljmeši).
Za najboljeg igrača Zimske lige izabran je Dalibor Novčić (Prekršajni sud), najbolji strelac je Milorad Raičević iz ekipe Domus General Motors (27 golova), a najbolji golman je Miloš Andrić (Prekršajni sud).
Na ovogodišnjem takmičenju učestvovalo je dvadeset ekipa, a utakmice su se igrale tri meseca.