U okviru kampanje „Mladi su zakon“: Obnavljanje klupa u Bačkom Petrovom Selu

  23 septembar 2011
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

U želji da tokom Evropske godine volontiranja pruži mladima priliku da sprovedu inicijative kojima se aktivno doprinosi unapređenju života u lokalnim zajednicama, Ministarstvo omladine i sporta u okviru kampanje „Mladi su zakon“ finansira realizaciju 150 omladinskih volonterskih akcija, maksimalne vrednosti 100.000 dinara po akciji, koje sprovode neformalne grupe mladih ili omladinska udruženja u saradnji sa resurs centrima u Srbiji.

Neformalna omladinska grupa „Za naše selo“ će u subotu da sprovede akciju „Naše selo – naš dom“ u Južnobačkom okrugu. U akciju je uključeno i Bačko Petrovo Selo, gde će u subotu od 10 časova mladi volonteri u saradnji sa lokalnom samoupravom raditi na obnovi klupa na šetalištu kraj reke Tise, kao i na popravci klupa u parku u centru sela. U toku akcije biće reči i o negativnim efektima migracije stanovništva iz Bačkog Petrovog Sela, čime će se uticati na svest građana o važnosti ostanka u selu.

B.M.

Naslovi

Popularni Članci

      

Vojvodina

Srbija