Fudbal – Srpska liga Vojvodina: Drugi poraz za pad sa vrha tabele

13 novembar 2021
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Fudbaleri Bečeja su pretrpeli i drugi prvenstveni poraz ove sezone i praktično kolo pre kraja prvog dela u prvenstva Srpske lige Vojvodine izgubili čelnu poziciju.
Oni su danas pred svojim navijačima poraženi od poslednjeplasiranog tima u aktuelnom takmičenju, ekipe Stari grad iz Bačke Palanke rezultatom 1:2 ( 0:1).

Strelci su bili: Luka Kostić u 38. i Vladimir Tasić u 77. minutu (11 m) za goste, a jedini pogodak za domaćina postigao je kapiten Vladan Vorgučin u 76. minutu utakmice.

Očekivalo se da će učenici Branka Savića uspeti pobedom u pretposlednjem kolu da se na najlepši način oproste od svojih navijača.

Pretpostavljalo se da će Bečejci sa lakoćom savladati rivala sa dna tabele koji je u dosadašnjem toku prvenstva osvojio samo 9 bodova zabeleživši devet poraza i tri pobede (OFK Kikinda (0:3) i Radnički 1912 (0:1) na gostovanju i Tisu (5:1) na svom terenu) bez obzira na to što u sastavu neće biti nekolicine standardnih igrača. Pravo da igra nije imao Nikola Terzin koji je zaradio crveni karton u prethodnom kolu u Rumi gde je ekipa Bečeja odigrala bez golova, zatim zbog žutih kartona morali su da pauziraju Nikola Tomić i Ilija Tutnjević, a na raspolaganju nisu bili ni Luka Krajinović zbog povrede, kao i Čedomir Tomčić, kako je rečeno, zbog privatnih obaveza, tako da pored golmana Isidora Milovanova, koji je takođe bio povređen, na spisku su bila još samo dvojica igrača.

Na teren su istrčali: Barjaktarev, Milin, Jelenković, Vorgučin, Preradov, Žeravica, Mastilo, Vinović, Dražić, Šormaz, Savanović a igrali su još od 28. minuta Stojanović umesto povređenog Dražića i od 85. Brkić.

Međutim, očekivanja su, kako se ispostavilo, bila pogrešna. Gosti su od početka utakmice nametnuli svoju igru sa dosta trčanja i preuzeli prevagu na sredini terena, gde su presingom uspevali da osujete akcije domaćih fudbalera, preseku pasove i osvoje loptu i potom brzim napadima po levom i desnom boku opasno priprete. Takvo opredeljenje im se isplatilo i donelo im vođstvo u 38. minutu kada je nakon prodora po levoj strani usledio centaršut na drugu stativu gde je Luka Kostić glavom, iz neposredne blizine, loptu poslao u mrežu.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su pokušali da nešto promene. Zaigrali su brže, ali ti napadi su delovali nekako stihijski i incidentno. Nedostajala im je preciznosti ili se događalo da načine potez više, što je bilo dovoljno fudbalerima Starog grada da ih spreče u nameri da upute šut ka golu vrlo dobrog Kneževića.

Međutim, uspeli su ipak da izjednače rezultat. Nakon jedne gužve u šesnaestercu Bačkopalančana, u 76. minutu susreta, posle centaršuta Milina, lopta se odbila do Vladana Vorgučina koji je snažnim šutom sa ivice kaznenog prostora poslao pod prečku.

Gol je stvorio nadu da će se ponoviti situacija sa nekoliko pređašnjih mečeva i da će fudbaleri Bečeja, pre svih Savanović, inače najefikasniji igrač, koji je do sada na svakoj utakmici najmanje jednom zatresao protivničku mrežu, u preostalih petnaestak minuta postići još jedan pogodak i zabeležiti svoju desetu pobedu i zadržati čelnu poziciju na tabeli, ali nade su se vrlo brzo raspršile.

Već u sledećem minutu u kaznenom prostoru Bečeja oboren je kapiten Starog grada Bojan Gluvić, sudija Ivan Repček iz Vrbasa pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Vladimir Tasić koji je, kako se kasnije ispostavilo, postavio i konačan rezultat utakmice, doneo svom timu tri boda i pomak sa začelja, a ekipi Bečeja naneo drugi poraz (prvi je bio od ekipe Vršca takođe na domaćem terenu) i gubitak liderske pozicije.

U sledećem kolu fudbaleri Bečeja se u Somboru sastaju sa ekipom Radnički 1912.