Prva liga Srbije: Polovičan uspeh na startu

Prva liga Srbije: Polovičan uspeh na startutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su imali polovičan uspeh na startu prvoligaške prvenstvene trke. U premijeri u ovom rangu takmičenja su u gostima u Dobanovcima savladali ekipu Budućnosti sa 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je novajlija Stefan Cvijić koji je u Bečej došao iz Sloge iz Erdevika, a ekipa je nastupila u sastavu: Živkov, Mandić, Kragović, Radić, Stanojev, Tomčić, Rahić (Dabižljević), Cvijić (V. Jelić), Kovačević, Grujić, Dražić (Lazić).

Očekivalo se da će ekipa Branka Savića nakon uspeha u prvom kolu, protiv rivala koji je u protekle dve sezone u prvoligaškoj konkurenciji pružao stabilne partije i zauzeo mesto u sredini tabele, steći neophodno samopouzdanje i nastaviti sa dobrim rezultatima i pored toga što je debitant u ovom rangu takmičenja. Međutim, u narednom kolu, u prvom predstavljanju pred svojim navijačima, Bečejci su doživeli poraz od ekipe Sinđelića minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Vasilije Đurić u 88. minutu.

Na osnovu razvoja događaja na terenu i prikazane igre, stiče se utisak da su fudbaleri Bečeja propustili priliku da zabeleže bolji rezultat i osvoje makar jedan bod.

Iako šef stručnog štaba Bečeja nije mogao da računa na Čedomira Tomčića zbog učešća u reprezentaciji Srbije na Prvenstvu Evrope u mini-fudbalu  čije se odsustvo u ekipi i te kako osetilo, Bečejci su se ravnopravno nosili protiv protivnika koji već nekoliko sezona igra u prvoligaškoj konkurenciji.

U borbenoj igri bez mnogo izrazitih prilika na obe strane, u prvom poluvremenu bolji su bili gosti iz Beograda, iako se stiče utisak da su bliži vođstvu bili domaćini da je sudija Dušan Miladinović iz Niša u 35. minutu pokazao na belu tačku kada je u protivničkom šesnaestercu oboren Stefan Cvijić.

U drugom delu susreta više od igre imali su Bečejci, ali svoju priliku nije iskoristio Rahić u 47. a potom ni Dražić, odnosno Kovačević pet minuta kasnije kada je loptu sa gol linije glavom izbacio gostujući igrač.

Na drugoj strani istakao se golman Bečeja Živkov koji je efektno sačuvao svoju mrežu u 82. minutu utakmice.

Ekipa Bečeja protiv Sinđelića je igrala u sledećem sastavu: Živkov, Mandić, Kragović, Stanojev, Radić, Lazić, Rahić (od 65. minuta Dujić), Cvijić (od 65. minuta Dabižljević), Grujić (od 89. minuta Cvetković), Dražić, Kovačević.

U narednom kolu Bečejci putuju u Čajetinu, gde se sastaju sa ekipom Zlatibora koja je kao novajlija u ovom rangu takmičenja prijatno iznenađenje. U prva dva kola zabeležili su pobede. Savladali su u premijeri OFK Žarkovo sa 3:0 na svom terenu, a u 2. kolu su u gostima pobedili ekipu TSC iz Bačke Topole (2:1) koja je prošle sezone zauzela 4. mesto u Prvoj ligi Srbije.

Nakon ove utakmice uslediće vanredno kolo koje se igra u sredu, a fudbaleri Bečeja na svom stadionu će se sastati sa ekipom Javora Matisa iz Ivanjice prošlogodišnjim članom Super lige Srbije, a potom u 5. kolu u Gornjem Milanovcu protivnik će im biti ekipa Metalca.