II MRL, sever: Sudijski džoker za Tisu

II MRL, sever: Sudijski džoker za Tisutrg_fontane

Bečejski košarkaši su u prolećnom delu sezone zabeležili dve pobede i dva poraza. U prvoj utakmici prolećnog dela prvenstva II muške regionalne lige, grupa sever, na gostovanju su poraženi od ekipe Star rezultatom 108:67 (25:17, 30:15, 30:16, 23:19) što je bilo i očekivano jer Novosađani su bili favoriti kao trenutni lideri na tabeli i uz ekipu Sivca i Slobode su jedan od konkurenata za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang takmičenja, a Bečejci su nastupili oslabljeni.

U narednom kolu Bečejci su takođe pretrpeli poraz. U prvoj utakmici pred svojim navijačima, ponovo oslabljeni, jer trener Miloš Luburić nije mogao da računa na Milana Kozlinu zbog povrede, bečejski košarkaši u dramatičnoj završnici u kojoj je bilo i nekoliko problematičnih sudijskih odluka Mladena Miščevića i Marka Blaževića iz Novog Sada, pretrpeli su poraz od ekipe Joker iz Sombora 91:92 (27:25, 27:18, 17:23, 20:26). Bečejci su ostali praznih šaka i može se reći da i pored diskutabilnih sudijskih odluka nisu iskoristili priliku da uknjiže osmu prvenstvenu pobedu protiv objektivno slabijeg rivala. Propušteno su nadoknadili u naredne dve utakmice. Savladali su ekipu Vojvodine iz Bašaida na gostovanju rezultatom 64:84 (14:26, 17:15, 12:24, 21:19) i ekipu Budućnosti iz Novog Sada 89:59 (29:12, 15:24, 20:8, 25:15) u prošlom kolu u drugoj utakmici pred svojim navijačima u prolećnom delu prvenstva aktuelnog takmičenja.
Protiv Somboraca u dosta oštroj igri sa slabim odbranama na obe strane, ekipa Tise je kontrolisala rezultat od početka meča. Imali su Bečejci prednost od desetak koševa koju su sačuvali do pred kraj druge četvrtine i odlazak na odmor (54:43). Pored velikog broja postignutih koševa, zanimljivo je da su u prvom poluvremenu obe ekipe načinile relativno mali broj prekršaja. Domaći igrači su imali ukupno 10, a gosti 11 ličnih grešaka. Međutim, u drugom poluvremenu delioci pravde su promenili kriterijum i sankcionisali su svaki duel pod košem, čak i u situacijama kada kontakta i nije bilo. U takvim okolnostima ekipa Tise, koja zbog visine svojih igrača ima problem u reketu, nije se najbolje snašla, a to su gosti iskoristili i smanjili prednost na samo tri poena razlike, koliko je bilo u poslednjem minutu treće četvrtine, da bi po prvi put došli u vođstvo 8 minuta pre kraja utakmice: 75:77. Ušlo se potom u neizvesnu završnicu u kojoj je prednost Bečejaca povratio Perunović (2+1) na 78:77, a zatim i Stefan Ratković sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja, da bi se onda igralo koš za koš. Međutim, gosti pogađaju trojku i dolaze u vođstvo od 88:91, ali uzvraća kapiten Bečejaca 6 sekundi pre kraja i izjednačava rezultat na 91:91. Činilo se da će doći do produžetka, ali arbitar Mladen Miščevič je dosudio prekršaj nad Ilićem 3,2 pre kraja iako se činilo da je igrač Jokera bio van terena. Usledila su dva slobodna bacanja od kojih je gostujući igrač jednom pogodio, a to je bilo dovoljno za pobedu somborske ekipe.
– Istina je da smo dobrim delom doprineli porazu protiv Somboraca od kojih smo kvalitetnija ekipa, ali protiv nekih stvari se nismo mogli boriti – kaže kapiten Bečejaca Stefan Ratković. – Više smo zaslužili pobedu, ali protiv sebe smo imali i neke stvari na koje nismo mogli da utičemo. Međutim, uspeli smo da se konsolidujemo, iako igramo u nekompletnom sastavu jer, kako stvari stoje, Kozlina će morati da ide na operaciju ramena, rutinski smo zabeležili dve pobede u narednim utakmicama u kojima je pored osvojenih bodova značajno i to što su se istakli mladi igrači kao što je Branislav Bril, koji je pružio značajan doprinos uspehu protiv Budućnosti.
Košarkaši sa Tise se posle 17. kola nalaze na 7. poziciji sa 26 bodova, u narednom kolu, u ponedeljak, gostuju u Banatskom Karađorđevu, a u kolu posle toga dočekuju ekipu Sivca koja je jedan od kandidata za osvajanje prvog mesta.