LETNJA LIGA KSS: Pobedom u drugi krug

LETNJA LIGA KSS: Pobedom u drugi krugtrg_fontane

Poslednju utakmicu prvog dela Letnje lige Srbije košarkaši Tise odigrali su u nedelju i na svom terenu savladali su novosadski Sport key plus sa 99:84. Domaći su dobro započeli meč, ali brzo su počeli da igraju na način „lako ćemo“, te su na odmor otišli sa minusom od deset koševa razlike. Tokom drugog dela susreta košarkaši Tise su podigli odbranu na viši nivo, a time i napade.

Ivan Stanković, kapiten Tise, smatra da je njegova ekipa opušteno igrala prvih dvadeset minuta susreta, što je protivnik iskoristio. U drugom poluvremenu domaći su uspeli da zaigraju opasnije i da ostanu neporaženi pred svojom publikom.
Bečejci su ovom pobedom završili takmičenje po grupama, a već u sredu (nakon zaključenja ovog broja Bečejskog mozaika) startovao je drugi deo Letnje lige Košarkaškog saveza Srbije, tzv. baraž za popunu Druge srpske lige, gde će u okviru grupe, Tisa odmeriti snage sa Sokošem iz Sombora i novosadskom ekipom Veternik. Pored njih u grupi je i Slavija, ali kako je Tisa sa njima igrala u prvom delu sezone, druga novosadska ekipa u grupi neće biti ponovni protivnik Bečejaca.
– Cilj su pobede na domaćem terenu i trijumf u gostima. Na taj način Druga srpska liga od jeseni „dolazi“ u Bečej – kazao je Stanković.
Da put ka tom cilju neće biti posut zvezdama, mišljenja je Igor Stanko, jedan od članova stručnog štaba Tise. Tisa je u sredu igrala sa Sokošem kod kuće i zabeležila pobedu rezultatom 108:104 nakon produžetaka, sutra gostuje Veterniku, sledeće srede ide u Sombor, a 30. juna ugostiće Veternik.
– Posle meča sa Somborom idemo u Veternik, gde nas čeka teška utakmica, jer je u pitanju protivnik koji, kao ni mi u dosadašnjem delu takmičenja, nije izgubio nijednu utakmicu na svom terenu. Nismo „skautirali“ protivnika, ali idemo na pobedu – isključio je Stanko podizanje bele zastavice pre početka meča.