Liga šampiona: Obradović u reprezentaciji

Liga šampiona: Obradović u reprezentacijitrg_fontane

Finalnim turnirom u Aleksincu (21. mart) završena je ovogodišnja Liga šampiona Šotokan karate federacije Srbije za poletarce, mlađe i starije pionire, kadete i juniore.

Tokom lige su održana tri turnira (Smederevo, Kladovo i Aleksinac), a takmičenje je bilo i izborno za reprezentaciju Srbije (prvih četvoro u kategorijama od mlađih pionira do juniora ulazi u reprezentaciju).
Karate klub Bečej nastupio je u Ligi šampiona sa dva takmičara, a oboje su imali mnogo uspeha. Una Obradović je u kategoriji mlađih pionirki posle tri turnira osvojila bronzanu medalju u izvođenju kata i obezbedila status reprezentativke za Prvenstvo Evrope koje će krajem maja biti održano u Češkoj. Poletarac Dušan Jasnić je na finalnom turniru u Aleksincu osvojio dve zlatne medalje. Jasnić je najbolji bio u izvođenju kata i dogovorenom sparingu.
 – Prezadovoljan sam uspehom naših takmičara. Deca su pokazala da se velikim trudom, zalaganjem i strpljivošću može doći do uspeha i na kvalitetnom takmičenju kakva je bila ovogodišnja Liga šampiona. Klub i roditelji su učinili veliki napor da naši takmičari učestvuju na tri turnira Lige šampiona, prevalili smo skoro 2.000 kilometara, naporno smo sa njima trenirali i radili, a oni su nam vratili na najbolji način. Oni polako postaju pravi šampioni i imaće još veću podršku. Pored njih u klubu ima još mnogo talentovane dece koja će u budućnosti sigurno pokazati svoj neosporni talenat – rekao je Dragan Bunjevački, nosilac crnog pojasa četvrti DAN, trener KK Bečej.

„Super enpi“

„Super enpi“, međunarodni turnir održan je prošle nedelje po 11. put u Subotici. U izuzetno jakoj konkurenciji (1.250 takmičara 82 kluba iz 10 zemalja) karatisti Bečeja osvojili su 11 medalja.

Zlato u izvođenju kata je zaslužila Ana Reka Komaromi, srebrne medalje osvojili su Una Obradović, Željko Mrakić i kata tim (Maša Milovanov, Ana Reka Komaromi i Teodora Zdravković), dok su se bronzanim odličjem okitili Jelena Gombošev, Dušica Došić, Maša Milovanov, Jovan Ivković, Rihard Kovač, Nemanja Božić i Balaž Levente Komaromi.
Na turniru su nastupili i karatisti KK B.P.S. koji su u Bačko Petrovo Selo odneli četiri medalje. Zlatno odličje osvojila je Jovana Borđoški, srebro Aleksandar Damjanović, a bronzanim medaljama okitili su se Nevena Kosanović u singlu i u kata timu sa Andreom Terek i Jovanom Borđoški.