Prva B liga Grupa B: Između dve duboke vode

Prva B liga Grupa B: Između dve duboke vodetrg_fontane

Nakon što su kao domaćini 8. februara pobedili ekipu Beograda rezultatom 13:8, bečejski vaterpolisti su u okviru 9. kola Prve B lige, grupe B, 15. februara odigrali uzbudljiv meč sa Partizanom 2, izgubivši s jednim golom razlike, rezultatom 10:9.

Bečej je rđavo započeo meč na bazenu sportskog centra „Banjica“, te je nakon prvog poluvremena rezultat bio 6:3 za protivnika, da bi bečejski vaterpolisti u međuvremenu uhvatili priključak i tek u neizvesnoj završnici izgubili. Rezultat po četvrtinama bio je 3:1, 3:2, 2:3, 2:3. PVK Bečej je imao 11 puta igrača više, čak 6 više od protivničke ekipe, kao i dva peterca, ali mu to nije pomoglo da se kući vrati s bodovima.
Dok su igrači druge ekipe Partizana ravnomerno rasporedili golgeterski učinak, u ekipi Bečeja tek trojica su se upisala među strelce – Ristić je dao dva gola, Cvetić jedan, dok se istakao Tomićević koji je sa čak 6 golova bio ubedljivo najuspešniji na meču. Nakon ovog poraza Bečej je pao na četvrtu poziciju, ima 13 bodova, koliko ima i trećeplasirani Zemun Bosal.
U sledećem kolu Bečejci dočekuju ekipu Starog grada koja je nakon prošlog kola, usled bolje gol razlike, preuzela od Partizana 2 čelnu poziciju na tabeli. Meč je na programu u nedelju 22. februara u 20 časova, na bazenu sportskog centra „Đorđe Predin-Badža“. Ovoj utakmici od 18 časova će prethoditi meč redovnog kola I lige Srbije za vaterpolistkinje u kojoj u derbiju začelja vaterpo-listkinje Bečeja dočekuju takođe ekipu Starog grada.