Az Európai Parlament az Európai Unió egyetlen közvetlenül megválasztott szerve, melynek 751 képviselője van. A képviselőket ötévenként választják meg az Európai Unió 28 tagállamának szavazójoggal rendelkező polgárai az Unió 500 millió polgára nevében.
A becsei születésű Deli Andor az Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) képviselőcsoport tagja (a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség-Keresztény Demokrata Néppárt listáján jutott az Európai Parlamentbe), havonta egy vajdasági egyetemistát lát vendégül, aki gyakornokként tevékenykedik. Idén egy becsei fiatal látogathatott el Brüsszelbe: Dorogi Mária joghallgató töltött egy hónapot – márciust – Brüsszelben. „Tavaly októberben csupán a véletlennek köszönhetően rábukkantam egy pályázatra. A pályázatot Deli Andor vajdasági, a Fidesz listáján bekerült parlamenti képviselő irodája hirdette meg, miszerint gyakornokokat keres az Európai Parlamentbe. Úgy éreztem, hogy ez egy kiváló lehetőség saját magam fejlesztésére. Szakmailag ettől feljebb nem nagyon léphettem volna és örültem, hogy lehetőség adódik arra, hogy a nyelvtudásom kihasználjam egy új szektorban. Brüsszel teljes mértékben kiérdemelte az Európa fővárosa elnevezést, mert egy lehetőségekkel teli, vibráló, magával ragadó, sokszínű nagyváros. Sokat tanultam és tapasztaltam az egy hónap alatt és nagyon örülök, hogy lehetőségem adódott erre a gyakorlatra. A parlamenti tevékenységeken kívül néhány rendezvény szervezésénél is segítkeztem”, mondta Dorogi Mária. Szerinte az elmúlt egy hónap alatt sikerült belátást nyernie a parlament munkájába, működésébe, s az Európai Néppárt képviselőcsoportjának tevékenységeibe. „Naponta jártunk ülésekre, ahol turizmussal, közlekedéssel és infrastruktúrával foglalkoztak. A nyelvtudásomnak köszönhetően más nemzetiségű gyakornokokkal is sikerült összedolgoznom és más perspektívákat is megismernem. Fontos volt számomra, hogy a szakmai nyelvezetem is fejlődhetett és egy teljesen új munkatempót, életvitelt ismerhettem meg. Az ülések kivétel nélkül hasznosak és érdekesek voltak és nem csak Európát érintették. Különösen érdekfeszítőek voltak számomra a légi és a vasúti, illetve a tudatos és környezetbarát közlekedésről szóló viták. Az üléseken kötelező volt a részvétel és a jegyzetelés is, amit később a felszólalásokhoz használt fel a képviselő”.
Mária a kisebbségek jogaival is foglalkozhatott, ami számára fontos tényező: „Az EU területén meglepően sok hasonló helyzetű kisebbség él, mint a vajdasági magyarság Szerbiában. A jogok garantálása máshol is problémákat okoz, sajnos. Megoldásként az EU viszont nagyon jó opciókat kínál”.
Erer