A Népkönyvtár több mint egy évszázada arra törekszik, hogy megteremtse a XXI. század követelményeinek megfelelő könyvtári szolgáltatást. Küldetését tervszerűen gyarapított dokumentumállománnyal, a felhasználói igényeknek megfelelő szolgáltatással, technikai felszereltséggel, a munkatársak szakmai felkészültségével igyekszik megvalósítani.
A könyvtárnak jelenleg kb. 3000 tagja van, akik több mint 100 000 könyv közül válogathatnak.
„A közeljövőben sok programot szervezünk. A bácsföldvári részlegünkben ma, február 22-én, 17 órai kezdettel, Weisenberg József Lovász Pál helyi íróról tart előadást az Anyanyelv nemzetközi napja alkalmából, szintén 17 órakor kezdődik a péterrévei helyi közösség nagytermében az anyanyelv napja alkalmából szervezett kétnyelvű műsor, majd február 25-én 18 órakor szerb nyelvű előadást tart Cirillről és Metodról Žarka Svirčev tanárnő. Február 27-én, 17 órai kezdettel, a Petőfi Sándor iskola tanulói multimediális órát tartanak Becsén, a könyvtárban, majd 28-án 16 órai kezdettel Saša Jovanović környezetvédelmi gyermekkönyveit fogjuk bemutatni. Ekkor részesülnek jutalomban környezetvédelmi rajzkiállításunk legjobbjai”, mondta Sormáz Izabella, a Népkönyvtár igazgatója.
Az intézmény vezetője elmondta, hogy kiemelt figyelmet fordítanak a polgárok igényeire. „2013-ban elsősorban szeretnénk lehetőséget teremteni minden polgárnak, hogy a Népkönyvtár tagja legyen. Azzal indítottuk meg a kampányt, hogy ingyenesen betagosítunk minden fogyatékkal élő gyermeket könyvtárunkba, az idős, mozgássérült és beteg lakosokhoz pedig volontőr szolgálatunk fogja eljuttatni a kért könyveket. Lehetőséget teremtünk minden elsős gyermeknek, minden általános iskolásnak és minden elsős középiskolásnak is, hogy ingyenesen betagosodjon, ugyanis a gyerekrészleg látogatottsága nincs megfelelő szinten. Érdekes aktivitásokat is szervezünk a gyerekeknek, hogy jobb kedvvel járjanak a könyvtárba. A másik fontos és alaptevékenységünk, hogy minél több új könyvet tudjunk vásárolni. Az előírások szerint és a lakosság összetételétől függően 4500 könyvet (fele szerb, fele magyar nyelvű) kell vásárolni 2013-ban. Itt gondjaink vannak, mert a magyar nyelvű könyvek jóval drágábbak, de segítségre számítunk. Már partnerséget kötöttünk és az eddigi jó kapcsolatokat továbbépítettük a csongrádi és a szekszárdi könyvtárakkal. Segítségükkel igyekszünk majd minél több könyvhöz jutni.”
B.M.