A nyári szünidőt követően szeptemberben ismét elkezdődött a munka a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben. Bevált szokás szerint a kultúrkör tagtoborzót is hirdetett.
„Az egyesületben több mint háromszáz tag tevékenykedik, heti rendszerességgel tartják próbáikat szakcsoportjaink. Ilyenkor, szeptember és október folyamán, van lehetőség új tagok beiratkozására, minden csoportba lehet jelentkezni. A fiatalabb néptánc-szakosztályokkal Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó foglalkoznak, a felnőtt csoportot pedig továbbra is a Kisimre házaspár, Anna és Árpád vezetik. Az új tagok kedden és csütörtökön délután fél hattól jelentkezhetnek ezekbe a csoportokba. A férfikórus szerdán este nyolc órától tartja próbáit, ide is lehet jelentkezni. A modern- és társastánccsoport hétfőn és szerdán este fél héttől várja a jelentkezőket. Idén már négy-öt éves kortól bekapcsoljuk a tánccsoport munkájába a kicsinyeket, hiszen a tánc a ritmusérzéket, valamint a mozgáskultúrát fejleszti. Ezen felül a kézimunkázók és a festők csoportjába is lehet tagosodni“, mondta Nagy Klára, a kultúrkör titkára.
Az egyesület vezetősége a következő évadra már összeállította a munka- és programtervet, mondta a kultúrkör elnöke, Ricz Róbert. „Olyan programokat próbáltunk összeállítani, amelyek érdekesek lesznek a gyerekeknek, fiataloknak és időseknek is. Lesznek játszó- és táncházak, a Gyermekhétre idén is készülünk, tervezünk húsvéti és karácsonyi foglalkozásokat, s reményeim szerint több képzőművészeti kiállításnak is otthont adunk majd. Jó hírrel szolgálhatok a színházkedvelőknek, ugyanis az ősz és tél folyamán sikerül elhoznunk Becsére néhány színdarabot. Október elején tartjuk a Táncparádét, a modern tánccsoportok találkozóját, majd október 29-én következik az Örökségük – Vajdasági nagyzenekar című műsorunk. November végén a Ricsaj Népművészeti Fesztivált szervezzük meg, de a magyar történelem évfordulóiról is megemlékezünk. Március 15-én a Petőfi szobornál lesz alkalmi műsor és koszorúzás, rendezvényeket szervezünk a Magyar Kultúra Napjára, a Költészet Napjára, meghirdetjük hagyományos tavaszi szavalóversenyünket, adventi irodalmi és képzőművészeti pályázatunkat, s tervezünk karácsonyi és évadzáró műsort is”, mondta Ricz, aki a nagyobb rendezvények közül kiemelte a Kőketáncot májusban, augusztusban a nagyszabású Szent István-napi rendezvényt, novemberben pedig a Tolerancia-napi szavalóversenyt.
A kultúrkör elnöke elmondta, hogy a nyár folyamán sikerült az épület egy részét is felújítaniuk: „A budapesti Bethlen Gábor Alapkezelő és a Szekeres László Alapítvány jóvoltából sikerült a próbatermet és kamaratermet teljes egészében kimeszelni és felújítani. A tagság tiszta és rendezett termekben folytathatja a munkát az új évadban”.
B.M.