A Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör szervezésében március 15-én az 1848/49-es magyar szabadságharcra és forradalomra emlékeztek.
A délutáni ünnepség a Nikola Tesla utcában lévő Petőfi-szobor megkoszorúzásával kezdődött. „Március 15-e nem csupán ünnep, hanem olyan nap, amit szeretünk. Szeretjük március 15-ét, mert egyet jelent nekünk a szabadsággal. Szeretjük, mert számunkra vonzó normákat teremtett, jogokat, méltóságot és szabadságot adott. Szeretjük, mert szabadsághősöket adott nekünk. Szeretjük, mert nemzeti színt teremtett. A pirosat, a fehéret, a zöldet. Azt, ami számunkra azóta is a magyarságot jelképezi. Tudjuk, hogy a színek mit jelentenek: a piros az erő, a fehér a hűség, a zöld a remény. Erő-hűség-remény: ezt választotta a magyarság saját eszményének. Petőfi óta tudjuk, hogy haza csak ott van, ahol jog is van. A magyar szabadság nem a területről, a földről szól. A magyar szabadság az emberekről szól”, mondta Péter Diana műsorvezető.
Az ünnepi műsorban felléptek a Dúdoló és a Botra kórusok, s a kunszentmiklósi Tóth Péter Lóránt szavalt. Köszöntőt Molnár Viktor, a VMSZ községi szervezetének elnöke, a Tartományi Mezőgazdasági Fejlesztési Alap igazgatóhelyettese mondott, aki szerint küzdeni kell közös dolgaink jobbra fordulásáért. „Nem olyan bonyolult dolgok ezek, és nem is lehetetlen elérni őket. Mi kell ahhoz, hogy így legyen? Akarni kell közösségünket felvirágoztatni! Hinni kell abban, hogy ez lehetséges, és áldozatot is kell hozni érte: időt, pénzt, energiát, fáradságot. Ezt tették a maguk idejében a márciusi ifjak is. Továbbra is hinnünk, dolgoznunk és remélnünk kell, mert sokszorosan bebizonyított igazság, hogy akkor van a legnagyobb szükség a reményre, amikor – úgy látszik – semmi remény sincs. Az 1848-as forradalomban a nép és a politikusok összefogásával sikerült az összes fontos egyéni és kollektív szabadságjogokat egyetlen csepp vér kiontása nélkül kivívni. A jogokat – napjainkban is – voltaképpen elég egyszer kivívni, de szívósan, gondosan, következetesen őrizni kell, fenntartani, mint egy gyönyörű épületet”.
A délutáni koszorúzást követően, 18 órától a kultúrkör nagytermében „A zászlót ne hagyjátok“ címmel tartottak ünnepi műsort – ekkor a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, a topolyai Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ és a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének tagjai mutatkoztak be.
B.M.