Miután április 12-én a Köztársasági Választási Bizottság megállapította, hogy használaton kívüli pecséttel hitelesítettek 1611 támogatói aláírást, visszautasította a Magyar mozgalom – hogy változtassunk! – VMDK listáját.
Az MM és a VMDK közleményében azt írja, hogy listájukat először Óbecsén és Kishegyesen, majd pedig tartományi szinten próbálták meg ellehetetleníteni. „Az utolsó és legalattomosabb támadás a köztársasági parlamenti listánkat érte“, áll a közleményben, amely azt is részletezi, hogy a Köztársasági Választási Bizottság ülésén a VMSZ-t képviselő választási bizottsági tag vádolta meg aláírás-hamisítással az MM és a VMDK választási listáját, és ezért döntött a Választási Bizottság a teljes választási anyag újbóli átvizsgálása mellett.
A közlemény felettébb furcsa körülménynek nevezi, hogy a VMSZ-t képviselő bizottsági tag pontosan tudta, hogy az aláírási ívek közül mely városból származó ívek között lehetnek hamisítottak. Az MM és a VMDK reméli, hogy egyszer fény derül arra a politikai játszmára is, amely a választási listájukkal kapcsolatban a háttérben lezajlott.
„A csalást azok követték el, akik belgrádi helyszíneken gyűjtötték az aláírásokat, a Belgrádból felkínált segítséget pedig azért kényszerültünk elfogadni, mert az óbecsei listánk ellen indított eljárás miatt egy teljes hétre fel kellett függesztenünk az aláírások gyűjtését egész Vajdaság területén. Olyan emberek hamisítottak, akik a szavazatszedő bizottsági helyeinkért cserébe ajánlották fel az aláírásaikat. Mi a lehető legnagyobb alapossággal jártunk el. Minden aláírásgyűjtő ívet és személyi számot leellenőriztünk, és egyetlen olyan ívet sem adtunk át a választási bizottságnak, amelyen nem szerepelt bírósági pecsét, bírósági iktatószám, az aláírás-hitelesítő és a választópolgár aláírása. A legnagyobb körültekintés mellett se tudhattuk, hogy valakik eltulajdonított bírósági pecséttel hitelesítették ezeket az íveket. Cselekedetükkel hihetetlen politikai kárt okoztak a Magyar Mozgalom és a VMDK közös listájának. Az aláírás-hamisítás rendkívül súlyos bűncselekmény. Mélységesen felháborítónak tartjuk, hogy valakik erre vetemedtek. Ezért, a választási listánk nevében Csonka Áron és Szilágyi Dorottya, a lista benyújtására felhatalmazott személyek a holnapi napon a belgrádi rendőrségen ismeretlen tettes ellen büntetőeljárást kezdeményeznek. A választási listánk megsemmisítése a jogállam csődje. Amennyiben Szerbia jogállamként működne, akkor nem fordulhatott volna elő, hogy egy bírósági pecsét illetéktelen személyek kezébe kerül, és heteken keresztül senki nem veszi ezt észre. Az se fordulhatna elő egy jogállamban, hogy a Köztársasági Választási Bizottság által egyszer már érvényesnek nyilvánított aláírásokról több nappal az ellenőrzés és érvényessé nyilvánítást követően derül ki, hogy azok mégsem érvényesek. Hiánypótlásra már nincs jogi lehetőség. Tudomásul vesszük, hogy rajtunk felülkerekedő erők köztársasági szinten megakadályozták a választási indulásunkat“, áll az MM és a VMDK közleményében.
B.M., Vajdaság Ma