Fudbal – PFL: Nemanja Vasin za pobedu u derbiju

Fudbal – PFL: Nemanja Vasin za pobedu u derbijutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u najvažnijoj utakmici ove sezone ostvarili uspeh. Zabeležili su pobedu pred svojim navijačima u derbiju jesenjeg dela prvenstva protiv ekipe Mladost radost iz Srbobrana rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Nemanja Vasin u 36. minutu.

Ostvarenom pobedom i sa osvojena tri boda ekipa Bečeja je okončala prvi deo prvenstva Područne lige Novi Sad na prvom mestu sa ukupno 40 bodova, odnosno četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu iz Srbobrana.

Inače, u utakmici u kojoj su igrači i jednog i drugog tima bili opterećni njenim značajem, prikazana je vrlo borbena igra u kojoj je pokazano nekoliko žutih i jedan crveni karton. S obzirom na okolnosti, prisutni posetioci, kojih je na tribinama Gradskog stadiona kraj Tise bilo u znatno većem broju nego što je to uobičajeno, nisu bili u prilici da vide lepršavu igru sa mnogo lepih poteza i šansi za pogodak.
Prva ozbiljnija prilika zabeležena je tek u drugom delu prvog poluvremena. Imali su je gosti, ali na visini zadatka je bio čuvar mreže Bečeja Tamaš Ereg koji je sačuvao svoj gol.
Nedugo potom brzonogi napadač domaćeg tima Nemanja Vasin je u 36. minutu nadomak protivničkog šesnaesterca prihvatio odbijenu loptu i odmah je uputio prema golu gostiju. Ona je prošla između mnoštva igrača i završila svoj put u mreži, što je bila svojevrsna nagrada za „Bekrije“ koji su od prvog do poslednjeg minuta bodrili svoj tim.

Nakon vođstva Bečejaca gosti su pokušali da preokrenu rezultat u svoju korist. Imali su više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspeli. Najveći razlog zašto je to bilo tako je Tamaš Ereg koji je u dva-tri navrata odlično intervenisao.

Sve u svemu, na Gradskom stadionu kraj Tise je viđena zanimljiva fudbalska predstava u kojoj su fudbaleri Bečeja 1918 zasluženo ostvarili pobedu u derbiju protiv ekipe Mladost radost i osvojili laskavu titulu prvaka jesenjeg dela prvenstva Područne lige Novi Sad.