Február utolsó napján ülésezik majd a becsei képviselő-testület. A helyi képviselők feladata többek között egy határozat meghozatala revizor alkalmazásáról a község 2010. évi költségvetése zárszámadásának felülvizsgálatára.
Bár ez a feladat az állami revizor munkakörébe tartozik, a község mégis közbeszerzési pályázat útján fog revizort keresni (s fizetni), ugyanis, meg nem erősített információink szerint, az állami revizor munkaprogramjában nem említi Becse község költségvetésének felülvizsgálatát. Kapcsolatba léptünk az állami revizor képviselőivel is, azonban lapzártáig nem válaszoltak kérdésünkre: mi az oka Becse „kikerülésének“.
A becsei parlament napirendjén szerepel a község Alapszabályának módosítása, továbbá a Toplana Közvállalat megbízott igazgatójának felmentése, s az új igazgató tisztségbe helyezése. Az új/régi igazgató Dejan Babin mérnök lesz/marad, aki az elmúlt egy évben a megbízott igazgató tisztségét látta el. Őt a DP ajánlatára nevezik ki igazgatóvá, ezt a tisztséget 2015-ig kellene ellátnia.
Azt jelen pillanatban nem lehet tudni, hogy a községi hatalom a többi helyi közvállalatban és községi alapítású intézményben, ahol megbízott igazgatók vannak tisztségben, mikor nevezi ki az „igazi“ igazgatókat.
A helyi képviselők dolga lesz határozatot hozni arról is, hogy a 2010-től 2020-ig tartó időszakra vonatkozó Regionális hulladékkezelési terv (Kikinda, Becse és Ada községekre vonatkozik) kapcsán nem készül stratégiai fölmérés a környezetre gyakorolt hatásról.
A képviselő-testület na-pirendjén lesznek hétfőn a helyi közvállalatok idei évre szóló ügyviteli tervei is. A Toplana tervezett évi bevételeit és kiadásait is 134.712.825 dinárban határozták meg, a Vodokanalét 130.237.750 dinárban, a valamikori Stan-komét, a mai Építésügyi Igazgatóságét 84.700.500 dinárban, a Komunalacét pedig 67.246.450 dinárban.
A február végi ülésen a képviselőknek el kellene fogadniuk a helyi intézmények 2011-re vonatkozó terveit is: a zentai Történelmi Levéltár becsei részlegének szükségleteire Becse község költségvetéséből kb. 3,6 millió dinárt kellene biztosítani. A Városi Színház működtetésére 14, a Népkönyvtáréra pedig 16 millió dinárt kell előteremteni a községi kasszából.
Végül napirenden kellene lennie a Városi Múzeum idei évre vonatkozó munkatervének is: a tevékenységre kb. 1,3 millió dinárt láttak elő, azonban a tervből furcsamód kimaradt a múzeum összköltségeinek terve, amelyet mindegyik községi vállalat és intézmény mellékelt programjához. Ezért nem lehet tudni, hogy „mennyibe kerül“ majd a múzeum 2011-ben. Emellett az említett intézmény egy előző munkajelentését nem fogadta el a helyi hatalom, az pedig majd hétfőn derül ki, hogy mi lesz a sorsa a 2011-re vonatkozó munkaprogramnak.
F.D.K.