1898. december 19-én Bács-Bodrog megye törvényhatósága szabályzatban döntött a községi népkönyvtár felállításáról Becsén. Ebből az alkalomból ünnepelték meg december 17-én a becsei Népkönyvtár napját.
A megjelenteket Sormáz Izabella igazgatónő és Knézi Péter, a községi képviselő-testület elnöke üdvözölték. „1898-ban a könyvtár könyvállománya a római katolikus és a pravoszláv tanítók által kezelt állomány összesítéséből jött létre. A könyvtár állományát szerb és magyar könyvek egyaránt bővítették és az intézmény a kétnyelvűségre való törekvésnek ezzel a példájával mutatta meg azt, hogy Óbecse már akkoriban is az interkulturalizmus jegyében fejlődő város volt… A mi feladatunk a jelenben az, hogy megtartsuk ezt a hagyományt, és megőrizzük mindazt a fontos dolgot, értékes tudást, amit elődeink ránk hagytak és a mi feladatunk az is, hogy továbbvigyük, új szintre emeljük, ne hagyjuk elveszni ezt az örökséget. Azért is választottuk ezt a régi dátumot a könyvtár napjának, hogy ezzel is rámutassunk arra, hogy a város polgárainak együttműködése régen is milyen erős kapocs volt, mekkora hatást fejtett ki a lakosok mindennapi életére, és hogy példát statuáljunk vele, mert ennek a dátumnak a jelentősége ma is aktuális kérdéseket mozgat meg, olyan fontos dolgokra hívja fel a figyelmet, amelyek a mindennapokban kezdődnek, de hatásuk sokkal távolabbra mutat azoktól… Az elmúlt évre úgy emlékszünk majd, mint egy sok könyvet, számos érdekes rendezvényt, alkotóműhelyt adó évre, s különösen nagy öröm számomra, hogy több sikeres projektumot is megvalósíthattunk”, mondta Sormáz Izabela.
Az ünnepi műsorban a közönség bemutatót látott az intézmény munkájáról, a bácsföldvári könyvtárrészleg drámacsoportja megidézte a XIX. század végi és a XX. század eleji idők hangulatát. Ennek jegyében készült egy drámajáték, amely a Vajdaságban nagy tiszteletet élvező földesúrról, Bogdan Dunđerskiről szól. Bemutatásra került az a film is, amelyet a Kulturális és Információs Minisztérium támogatásával készítettek Bogdan Dunđerski a fiatal helytörténészek szemével címmel.
A rendezvényen megjelent Takarics Róbert Neven-díjas gyermekíró is, aki köszöntötte az ünneplő intézményt és a jelenlévő közönséget.
Az ünnepi műsor során kiosztották a díszokleveleket azoknak az intézményeknek, amelyekkel a Népkönyvtár az idei évben együttműködött. Elismerésben részesültek a Zdravko Gložanski, a Sever Đurkić és a bácsföldvári Svetozar Marković általános iskolák, valamint a Gimnázium. A legjobb olvasó kategóriában Hatalák Valéria kapott oklevelet, Gorčin Jovanović hatodik osztályos tanuló, Bata Szűcs Laura, a bácsföldvári könyvtárrészleg olvasója, Dejan Marjanović bácsföldvári hetedik osztályos tanuló, a péterrévei fiókkönyvtár tagjai közül Fekete Viktóriát illette meg a díszoklevél, illetve Kúti Aurélt, a péterrévei Samu Mihály Általános Iskola ötödikes tanulóját, de elismerésben részesült Marija Stepanov, aki a legtöbb könyvet olvasta a radičevići részlegben, Ljiljana Kolundžija radičevići tanuló, Milena Gmijović tanítónő, Gordana Vulović óvónő, Mirjana Kolarov tanítónő és Berec Éva tanárnő.
A műsort követően az ünneplés a könyvtár földszintjén folytatódott, ahol az 1898-as könyvtáralapítási szabályzat szellemében a könyvtár javára gyűjtő jótékonysági bál kezdődött, amelyen a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör táncosai, a Petar Konjović Zeneiskola tagjai és a Sygma zenekar alapozták meg a jó hangulatot.
Erer