Nema informacija o tome koji objekti nisu bezbedni u Bečeju uprkos tome što su nadležni iz opštine, po nezvaničnim informacija novinara, tokom prethodnog perioda obilazili javne objekte, među njima i Dom zdravlja, kako bi ustanovili da li su oni bezbedni za građane – usledila je ova akcija u danima nakon tragedije u Novom Sadu kada je nadstrešnica Železničke stanice ubila 15 osoba.
Iz opštine Bečej do 21. novembra nisu obavestili građane Bečeja koji su objekti kontrolisani i šta je ustanovljeno tom prilikom, te da li ljudi imaju razloga da strahuju za svoju bezbednost.
Ono što građani i sami vide jeste da su objekti suda i pošte u lošem stanju, pre nekoliko godina fasada suda počela je da se urušava, a deo trotoara zgrade je periodično bio ograđen trakama.
Potom su uklonjeni nestabilni delovi fasade, saopštio je novinarima u maju mesecu predsednik suda Arpad Buču, a na pitanje novinara da li je objekat bezbedan za građane, Buču je rekao da bi trebalo da jeste, ali da će tražiti da građevinska inspekcija opštine da svoje mišljenje.
O nalazu građevinske inspekcije građani do danas nisu obavešteni.
Na zidu suda i dalje stoji natpis kojim se pešaci upozoravaju na oprez, ali objekat nije ograđen trakama.
Osim zgrade suda, u Bečeju ima još brojnih objekata koji su opštinske ili državne, a ima i onih koji su bili u vlasništvu opštine ili države (koji su prodati i/ili privatizovani) koji, po mišljenju građana predstavljaju opasnost po bezbednost – to su, pre sve ga, nekadašnja zgrada Trikoteksa, deo zgrade Fadipa u centru grada, nekadašnji objekat „Potisja“, takođe u centru grada.
Prilikom obilaska objekata u Bečeju, novinar Bečejskog mozaika uočio je oštećenja i na nadstrešnici Doma zdravlja.
K.D.F.