1. Schäffer Erzsébet: Toronyiránt – Utak és emberek. Schäffer Erzsébet új könyve, a Toronyiránt külso és belso utazások egymásra felelo története. Szereploi egyben hasonlóak.
Akár vándorméhészek, akár a jurtában élo fiatal család, egy vonat egymás mellé került utasai, Csen úr Hainan szigetén, vagy a Lány, aki már nem gyerekkora kockavárát építi – mindannyian hazafelé tartanak. A helyszín hol Mexikó, hol Nyírmada határában egy akácos, hol Borneo szigete, vagy Zalában az Öreghegyen egy présház, lehet a Yalong-öböl Kínában, vagy a balástyai tanyákon egy kecskefarm – mindhez ugyanaz az út vezet. Lakóinak lélektol lélekig tartó útja. Amit, ha velük végigjárunk, fogódzókat találunk a magunk megszenvedett, megáldott, életünk utolsó pillanatáig tartó utazásához.
2. Vass Virág: Franciadrazsé. Charlotte-ban volt valami fölényes elegancia. Réka alaposan megfigyelte. Tudta, ha ez a no egy nap elveszíti a szépségét, elveszíti a hatalmát, és elveszíti a férfit, akit szeret, és mégis… Ez a no újra és újra fölé kerekedik. Réka, az ambiciózus, huszonéves lány egy pályázatnak köszönhetoen Európa legnagyobb médiabirodalmában tölti szakmai gyakorlatát, ahol azonnal belehabarodik a muvelt, bohém és sármos muvészeti vezetobe. A férfit azonban egy negyvenes éveiben járó párizsi anyuka tartja érzelmi fogságban, miközben a fiatal magyar gyakornoknak sem tud ellenállni. Riválisa lehet-e egy érett no egy huszonéves lánynak? Mennyi igazság rejlik a közhelyek által felhabosított francia szexepilben? Miért éppen Párizsban derül ki, mit jelent Jin módra gondolkodni és Jang módra élni? Vass Virág elso regénye, a Vulévu egy hét alatt került az eladási sikerlisták élére. Vajon megismételheto ez a siker? A Franciadrazsé nem rántja le a leplet a francia not övezo klisékrol és titkokról. Nem is dicsoíti. Egy furcsa szerelmi háromszög krónikája, amely hitelesen rögzíti a noiesség modern szabályait.
3. Anna Porter: Kasztner vonata – Kasztner Rezso igaz története regényben elbeszélve. „A vonat 1684 utast vitt ki a német megszállás alatt lévo, háborús Magyarországról. Az utasok legidosebbje 85 éves, legfiatalabbika mindössze egy hónapos volt… A budapesti zsidók 1500 amerikai dollárt fizettek minden egyes családtagjukért, a gazdagok néha egész vagyonukat odaadták, a szegényeknek nem kellett fizetni. A kiválasztás rengeteg szörnyuséggel járt. Emléke mély és fájdalmas nyomokat hagyott azokban, akiknek rokonai nem élték túl a holokausztot…“.
4. Szoó Judit: Kilófaló finomságok 0-24 óráig – Fogyókúra idején és cukorbetegek számára is fogyasztható finomságok. Kilófaló sütemények után finomságok? Bizony! Sütemények és édességek mellett egyre több étel, leves és vacsorának való receptjét is tartalmazza a Kilófaló sorozat második kötete. Szoó Judit konyhájában továbbra is teljes gozzel folyik a munka, mert a 28 kilós fogyásnak köszönhetoen megtanulta tartani az elért súlyát úgy, hogy közben továbbra se kelljen lemondania semmi jóról. Sot, egy-egy ünnep vagy családi összejövetel alkalmával o is megenged magának néhány, a fogyókúrával nehezen összeegyeztetheto, fogást, így idorol idore újabb egy-két kiló leadásával kell szembenéznie. Mindezt már örömmel, félelmek és aggodalmak nélkül teszi. Eközben újabb ételeket talál és próbál ki, a süteményektol, édességektol pedig végképp nem fosztja meg magát. Sok új praktikára, a nehézségek átvészelését segíto megoldásra is rájött. Mindezt ebben a kötetben osztja meg velünk. De a nagy-nagy meglepetés a citromos pite, a kuglóf, a Charlotte-torta vagy a csicsóka legkülönfélébb felhasználási módjai mellett mégis a mostanra kikísérletezett lisztkeverék, aminek a receptjét a könyv alapján már mindenki használhatja.
B.M.