Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Smeće i vrućine: Smeće na „ničijoj zemlji“

Smeće i vrućine: Smeće na „ničijoj zemlji“trg_fontane

U prošlom broju Bečejskog mozaika objavili smo fotografiju kontejnera prepunog smeća koji se nalazi u kamp naselju na Tisi, i osim što predstavlja ružan prizor u izletištu, a on je i „ekološka bomba“ na tropskim vrućinama.

Za odnošenje smeća na teritoriji opštine zaduženo je komunalno preduzeće Potisje. Nadležne u ovom preduzeću smo pitali zašto se kontejner ne prazni, odnosno koliko puta nedeljno se odnosi smeće iz kamp naselja.
„Kontejner koji se nalazi u kamp naselju prazni se tri puta nedeljno i još po potrebi. Ako vidimo da je napunjen, mi to praznimo, pogotovo u letnjoj sezoni. Petkom ga praznimo ujutro i oko podneva proveravamo, pa ako ima potrebe i dva puta petkom odnosimo smeće, a ponedeljkom ga opet praznimo, pošto bude prepun. Drugi kontejner se nalazi kod kanala, tamo je postavljen kad je bilo takmičenje ribolovaca, na tom mestu je ostao i niko ne zna ko tamo donosi smeće, to je trebalo biti kontrolisano, ali nije nikada. Međutim, kad vidimo da je napunjen, praznimo ga, otprilike svake druge nedelje“, rekao je Laslo Kiralj, direktor Potisja.
Neki od stanovnika kamp naselja su rekli da se kontejner u ovom naselju relativno redovno prazni, jednom nedeljno, ali da problem nastaje kad vlasnici kafića u njega odlože gomilu prazne ambalaže i drugog otpada.
S obzirom na to da je delatnost odnošenja smeća od Komunalca preuzelo Potisje, po objašnjenju tadašnjih predstavnika vlasti, s ciljem da se unapredi upravljanje otpadom u skladu sa evropskim standardima i ekološkim normama i da ono treba da omogući uvođenje novina po ugledu na evropske zemlje kada je reč o selektivnom skupljanju otpada, postavlja se pitanje zašto u kamp naselju, recimo, nema kontejnera za odlaganje plastične ambalaže, imajući u vidu da je upravo to u većem delu otpad koji se iznosi iz kafića na Tisi?
Inače, prema rečima jednog od prvih stanovnika kamp naselja, niko od vlasnika kamp kućica i lokala ne plaća odnošenje smeća, jer ni to, kao ni mnoga druga pitanja u ovom naselju nisu regulisana, jer nije jasno definisano u čijoj nadležnosti se nalazi ovaj deo obale Tise.

LJ.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *