Bečejski džudisti bili su uspešni minulog vikenda: Zlato za Grbićevu i Stojkova

Bečejski džudisti bili su uspešni minulog vikenda: Zlato za Grbićevu i Stojkovatrg_fontane

Džudisti Mladosti su i prošlog vikenda bili vredni. Bečejci su ponovo učestvovali na dva kvalitetna turnira od kojih je jedan bio van granica naše zemlje.

Najmlađe selekcije bečejskog džudo kluba nastupile su prošle subote na međunarodnom memorijalnom turniru „Branko Dragić – Mujo“ koji je u Kanjiži održan za poletarce i mlađe pionire. Na turniru je učestvovao 361 takmičar iz 37 klubova sa teritorije Mađarske, Hrvatske i Srbije, među kojima je bilo i devet Bečejaca.
Zlatne medalje u Kanjiži su osvojili poletarac Aleksandar Stojkov (do 42 kg) i mlađa pionirka Milica Grbić u kategoriji preko 56 kilograma. Srebrnim odličjima prošle subote okitili su se poletarci Marijana Bakić (do 34 kg) i Boris Vračarić (do 46 kg).
U mađarskom gradu Baja održan je međunarodni pozivni turnir za starije pionire (prošla nedelja) na kojem je učestvovalo 197 džudista iz 35 klubova iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i zemlje domaćina. DžK Mladost je predstavljalo petoro takmičara koji su osvojili dve medalje. Drugi u kategoriji do 33 kilograma je bio Nemanja Farkaš, dok je kod teškaša (do 81 kilogram) Dušan Dragović osvojio bronzano odličje.