MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Vender i Drapšin „utišali“ Mladost

MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Vender i Drapšin „utišali“ Mladosttrg_fontane

Fudbaleri Bečej Old golda dokazali su u prva tri kola da su trenutno najbolja ekipa u opštini Bečej, jer su slavili protiv Vojvodine iz Bačkog Gradišta (3:1), Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela (2:0) i prošle subote na svom stadionu protiv ekipe Mladosti iz Radičevića (2:0), golovima Vendera i Drapšina.

Tokom prvog dela meča igrači Mladosti zatvorili su se na svojoj polovini, čekajući grešku Bečeja kako bi preko brze kontre ili polukontre ugrozili gol jedinice Bečeja, Lazića. Ne uspevajući da slome jaku odbrambenu liniju gostiju, domaći igrači uspeli su da tokom prvih 45 minuta susreta samo jednom ozbiljnije priprete golu Danijela Vojnovića, i to u 33. minutu kada je Drapšin šutirao po zemlji tik pored leve stative. Ulazak u igru Todorovića i Kobiljskog na poluvremenu, umesto Prodanova i Bojana Ćuluma, razvio je ofanzivniju igru Bečeja. Iz dva skraćena kornera sa leve strane terena došli su domaći i do dva gola na meču i nova tri boda. „Glavni krivac“ za oba gola je Todorović, koji je i izveo skraćene kornere, dok su mu „asistenti u krivici“ bili Vender u 48. i Drapšin u 88. minutu. Glavni sudija Stanko Mitić iz Vrbasa nije imao mnogo posla sve do kraja meča kada je posle nesportskog ponašanja Miloša Stupara, zbog udaranja pesnicom u glavu igrača Bečeja Vedrana Raškovića, sedmicu Mladosti poslao na ranije tuširanje.
Strelac prvog gola za Bečej Miroslav Vender izjavio je nakon meča da je zadovoljan trećom pobedom Bečeja protiv slabijeg, ali teškog i nezgodnog protivnika. Novi trijumf Bečeja Vender najavljuje u meču sa Napretkom, koji se igra prekosutra u Nadalju.
Golman Mladosti, Danijel Vojnović sa druge strane ističe da je najveći protivnik njegove ekipe fizička nespremnost.
– U toku prvog poluvremena parirali smo Bečeju, a kako smo u prvenstvo ušli praktično nespremni, drugo poluvreme nismo mogli izdržati, pala nam je snaga što je domaćin na najbolji mogući način iskoristio – rekao je Vojnović.
Naredni meč Mladost igra protiv Vojvodine, verovatno u sredu 21. septembra, jer je ovog vikenda seoska slava u Radičeviću. Vojnović ističe da će on i njegovi saigrači truditi da promrse račune Gradištancima i da bodovi ostanu u Radičeviću.