Povodom Dana oslobođenja Bečeja: Trke ulicama grada

Povodom Dana oslobođenja Bečeja: Trke ulicama gradatrg_fontane

Povodom dana oslobođenja Bečeja, u organizaciji Sportskog saveza Bečeja i lokalne samouprave održane su i „Trke ulicama grada“, u kojima je učestvovalo oko 700 učenika iz osnovnih i srednjih škola sa teritorije opštine.
Trke su se odvijale po kategorijama, a tri prvoplasirana učesnika u svakoj kategoriji su nagrađena medaljom i diplomom.

U kategoriji četvrtih razreda osnovnih škola, u grupi devojčica (400 metara) prvo mesto je osvojila Nikoleta Sanislo, drugo Marina Jelić, a treće Isidora Valjan, sve iz OŠ „Zdravko Gložanski“, dok je u trci dečaka na 500 metara prvi na cilj stigao Alen Hasičič, drugi Aleksandar Vico, takođe učenici OŠ „Zdravko Gložanski“, a treće mesto osvojio je Jovan Velimirov iz OŠ „Petefi Šandor“.
U kategoriji petih razreda, u trkama devojčica na 500 metara prvoplasirana je bila Kristina Braun iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto je pripalo Barbari Đurčik iz OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta, a treće Slađani Polih iz OŠ „Sever Đurkić“. U trkama dečaka na 600 metara pobedio je Uroš Preradov iz OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto je osvojio Vuk Miljanović iz istoimene škole, a trećeplasirani je bio Arnold Berta iz OŠ „Šamu Mihalj“.
U kategoriji šestih razreda, u trkama devojčica na 500 metara prvo mesto osvojila je Šarolta Ačai iz OŠ „Sever Đurkić“, drugoplasirana je bila Lidia Benko iz OŠ „Šamu Mihalj“, a trećeplasirana Mila Cvijanović iz OŠ „Zdravko Gložanski“. U trkama dečaka na 600 metara prvi na cilj je stigao Željko Horvat iz OŠ „Šamu Mihalj“, drugi je bio Martin Pejić iz OŠ „Sever Đurkić“, a treće mesto zauzeo je Igor Kudrić iz OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta.
U kategoriji sedmih razreda, devojčice su se trkale na 600 metara. Prvo mesto je osvojila Svetlana Rajčević, drugo Teodora Češljarov, obe učenice OŠ „Sever Đurkić“, dok je trećeplasirana bila Jovana Stojanović iz OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta. U trkama dečaka na 700 metara najuspešniji je bio Viktor Mesaroš iz OŠ „Sever Đurkić“, drugoplasirani je bio Leo Nađ iz OŠ „Šamu Mihalj“, a treće mesto je osvojio Daniel Bartus iz OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta.
U kategoriji osmih razreda, u trci devojčica na 600 metara pobedila je Sara Gojković, druga je bila Ana Jeftenić, a treća Jelena Ječanski, sve učenice OŠ „Zdravko Gložanski“. U grupi dečaka u trci na 700 metara, prvo mesto osvojio je Tamaš Barta iz OŠ „Šamu Mihalj“, drugoplasirani je bio Đorđe Spajić, a trećeplasirani Ivan Dokić, obojica su učenici OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta.
U trkama srednjoškolaca, u kategoriji prvih razreda devojke su trčale stazu od 600 metara, a prvo mesto pripalo je Jovani Vujanić iz Tehničke škole, drugo mesto je osvojila Jelena Lončarski iz Ekonomsko-trgovinske škole, a trećeplasirana je bila Minja Milovanov iz Gimnazije. U trkama dečaka na 700 metara pobedio je Stefan Dražić iz Ekonomsko-trgovinske škole, drugi na cilj je stigao Nikola Perić iz Gimnazije, a treće mesto je osvojio Miodrag Pelengić iz Tehničke škole.
U kategoriji drugih razreda srednjih škola, u trkama devojaka na 600 metara pobedila je Ljiljana Jašić, druga je bila Henrieta Varga, a treća Đurđina Mačkaši, sve su učenice Gimnazije Bečej. U trkama dečaka na 800 metara prvo mesto je osvojio Mihajlo Mihajlović iz Ekonomsko-trgovinske škole, drugo je pripalo Čabi Siđi iz Tehničke škole, a trećeplasirani je Ognjen Ratković iz istoimene škole.
U kategoriji trećih i četvrtih razreda, u trkama srednjoškolki na 600 metara prva na cilj je stigla Tijana Aleksandrić iz Gimnazije, drugoplasirana je bila Kristina Voraček iz Ekonomsko-trgovinske škole, a treće mesto je osvojila Valentina Erdeg, takođe iz Gimnazije. U trkama srednjoškolaca na 800 metara pobedio je Miloš Ćirić, drugi je bio Miloš Ajdanov, a treći Miloš Gavrić, svi učenici Tehničke škole.