Prvenstvo Srbije Šotokan saveza u Čoki: Srđan Sudarski prvak Srbije

Prvenstvo Srbije Šotokan saveza u Čoki: Srđan Sudarski prvak Srbijetrg_fontane

NOVI BEČEJ: Proteklog vikenda karatisti Jedinstva iz Novog Bečeja su na dva takmičenja osvojili šest medalja, tri zlatne i tri bronzane.

Na prvenstvu države Šotokan saveza Srbije koji je održan 12. juna u Čoki, najviše uspeha imao je Srđan Sudarski, koji je u seniorskoj konkurenciji u katama osvojio zlatnu medalju i titulu prvaka države. Na ovom prvenstvu, u konkurenciji 160 takmičara, bronzane medalje osvojili su kadet Jovan Sudarski, starija pionirka Dajana Palfi i mlađa pionirka Marina Abazaj.

Petrovoselci su najbolji

Kata tim Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela u sastavu Nevena Kosanović, Jovana Borđoški i Snežana Damjanović završio je takmičenje na prvom mestu na državnom prvenstvu Šotokan karate saveza Srbije 12. juna u Čoki.
U izvođenju kata u svojoj uzrasnoj kategoriji zlatnu medalju je osvojila Nevena Kosanović, srebrne su zaslužile Jovana Borđoški i Anabela Aleksa, a bronzane Snežana Damjanović i Akoš Buču.
U borbama su Nevena Kosanović i Aleksandar Damjanović uzeli zlatnu medalju, a Jovana Borđoški srebrno odličje.

Dan ranije, na tradicionalnom kupu „Srem, Banat i Bačka“ koji je održan u Adi, zlatne medalje osvojili su Jovan Sudarski i Marina Abazaj.
Prvi deo sezone novobečejski karatisti okončaće 17. juna tradicionalnim polaganjem za zvanja pred komisijom Karate saveza Srbije.

Odličija u Adi

I karatisti iz opštine Bečej su bili uspešni na turniru „Srem, Banat i Bačka“ u Adi u organizaciji Karate kluba B.P.S. iz Bačkog Petrovog Sela i Karate kluba Potisje iz Ade na kom je učestvovalo 150 takmičara iz 13 klubova. Takmičari Karate kluba Bečej su ostvarili dobre rezultate. Zlatne medalje su u katama osvojili Ana Reka Komaromi, Roland Varga i Jovan Kalmar, srebrne Hernad Kovač i Rihard Kovač, a bronzane Henrik Kovač i Nikoleta Sanislo. U dogovorenom sparingu zlatna odličja su pripala Ani Reki Komaromi i Jovanu Kalmaru, srebrnu medalju je osvojio Rihard Kovač, a bronzanu Hernad Kovač.
U borbama je zlatnu medalju zaslužio Miroslav Oparnica, srebrnu Norbert Salai, a bronzanu Viktor Gutaši.