Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Továbbképzés pedagógusoknak – Segítség tanítóknak

Továbbképzés pedagógusoknak – Segítség tanítóknaktrg_fontane

A Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör a budapesti Bethlen Gábor Alap támogatásával és a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének segítségével február és március folyamán akkreditált továbbképzést szervezett tanítóknak és magyartanároknak.
„Ezúttal versfelkészítő képzést szerveztünk, ahol azok a pedagógusok vettek részt, akik foglalkoznak, vagy a jövőben foglalkozni szeretnének versmondók fellépésekre, versenyekre való felkészítésével.

A versmondással, a vers tanulásával, tanításával, emberi, erkölcsi példákat kapunk, bővül a szókincsünk, fejlődik az etikai magatartásunk, identitásunk, a nyelvhez – a szülőföldhöz való – kötődésünk. Egyetemes kultúránk nélkülözhetetlen része a líra, a versolvasással, versmondással visszahatunk kortárs irodalmunkra is. A versmondói mozgalom egyik problematikus pontja, hogy kevés az olyan szakember, aki megfelelő segítséget tudna nyújtani a versmondóknak. Vajdaságban szinte senki sem szervezett még pedagógusok számára képzést, ahol azok, akik a versmondók felkészítésével foglalkoznak, szakmai segítséget kapnának, vagy képzésben részesülnének. Ezért döntöttünk úgy, hogy a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületével és a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületével karöltve tanítóknak és tanároknak szervezünk akkreditált képzést”, mondta Nagy Klára, a képzés egyik szervezője.
A továbbképzésen 25 tanügyi munkás vett részt, az előadók pedig Krekity Olga Radnóti-díjas versfelkészítő, Fekete Ágnes Illyés Gyula- és Kaleidoszkóp-díjas versmondó, drámajáték-vezető és Hajvert Ákos Kaleidoszkóp- és Radnóti-díjas versmondó voltak.
A továbbképzésen több témát dolgoztak fel, többek között a felkészülés alapjait, a versválasztás kritériumait, szó volt a versmondásról egykor és ma, de beszédtechnikai gyakorlatokat is végeztek a résztvevők.
„A képzés célja az volt, hogy a tanítók és tanárok szakmai útmutatást kapjanak további munkájukhoz. Így szakértelmükben gazdagodva, gyakorlati kérdéseikre választ kapva, hasonló érdeklődésű kollégákkal véleményt cserélve jó érzéssel készítsék majd diákjaikat a megmérettetésekre. Azt hiszem, sikerült megvalósítani elképzeléseinket”, jelentette ki Nagy Klára.

Erer

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *