Fudbal – Prva liga Srbije: Tri boda protiv Budućnosti prbližili opstanak

Fudbal – Prva liga Srbije: Tri boda protiv Budućnosti prbližili opstanaktrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su juče u 35. kolu, odnosno 5. utakmici plej-auta Prve lige Srbije zabeležili vrlo važnu pobedu protiv ekipe Budućnosti iz Dobanovaca rezultatom 2:1 i sa 23 boda dva meča pre kraja prvenstva se vratili na 12. poziciju na tabeli koja garantuje opstanak u ovom rangu takmičenja jer su njihovi najveći rivali, fudbaleri Borca iz Čačka, pretrpeli poraz na gostovanju od Teleoptika (2:1) i sa dva boda manje nalaze se jedno mesto niže na prvenstvenoj lestvici.

Iako je šef stručnog štaba Bečeja Dušan Bajić uoči susreta sa Budućnošću imao dosta problema sa sastavom jer su zbog zdravstvenih problema izostali Miloš Živković, Nemanja Kragović, Mehmed Avdić i Ilija Erdeljan, Bečejci su na Gradskom stadionu kraj Tise uspeli da ostvare ambicije i u borbenoj igri po teškom terenu dođu do jedanaeste prvenstvene pobede, a prve u plej-aut fazi protiv ekipe iz Dobanovaca koja je takođe igrala oslabljena, jer zbog žutih kartona izostala je nekolicina igrača i golman Aleksandar Kirovski.

Strelci su bili Milovan Petrić u 9. i Filip Bajić u 36. minutu iz jedanaesterca za Bečej i Đurađ Dobrijević u 51. minutu za goste.

Utakmicu je sudio Nenad Minaković iz Novog Sada sa pomoćnicima Draganom Nikolićem iz Požarevca i Njegošem Tubićem iz Kragujevca. Žute kartone su dobili: Marko Živkov (OFK Bečej 1918) i Vladimir Maksimović, Mihajlo Oreščanin, Jovan Simić i Đurađ Dobrijević (FK Budućnost).

OFK Bečej 1918: Marko Živkov, Čedomir Tomčić (od 87. min. Marko Matijašević), Nemanja Stanojev, Kosta Dražić (od 83. min. Aleksandar Mirkov), Slavoljub Dabižljević, Filip Bajić, Milovan Petrić, Stefan Sekulić, Marko Mandić (od 71. min. Sava Radić), Dejan Rahić, Kosta Aleksić.

FK Budućnost: Milan Opačić, Milan Lalić, Aleksandar Stojković, Vladimir Maksimović (od. 39. min. Jovan Simić), Slobodan Lučić, Đurađ Dobrijević, Mihajlo Oreščanin (od 73. min. Žarko Jeličić), Miloš Đorđević, Emeka Emerun (od 90. min. Miloš Kukolj), Lazar Milošev, Saša Filipović.

Fudbaleri Bečeja su rano došli do vođstva. Prvu ozbiljniju priliku su pretvorili u gol. U 9. minutu dosuđen je slobodan udarac nadomak kaznenog prostora iskosa sa leve strane. Ne baš najbolja pozicija za udarac ali se ipak očekivalo da će Filip Bajić pokušati direktno da šutira na gol, međutim, on se odlučio da uputi centaršut. Prebacio je živi zid i loptu poslao na drugu stativu gde je pažnji Vladimira Maksimovića i Miloša Đoređevića izmakao Milovan Petrić koji je došao iz drugog plana i loptu glavom sproveo u mrežu.

U nastavku utakmice lepu priliku je imao Kosta Dražić. Nosio je loptu od sredine terena, došao u zonu šuta, potom snažnim udarcem uputio je ka mreži gostiju ali Milan Opačić je odlično intervenisao kao i dva navrata kasnije kada je dobro reagovao nakon oštrog centaršuta Koste Aleksića sa leve strane i udarca glavom Čedomira Tomčića posle izvedenog kornera.

Golman Budućnosti je bio na visini zadatka i u sledećoj akciji Bečeja kada je padom u noge uhvatio loptu ispred Koste Aleksića koji je pao u kaznenom prostoru. Fudbaleri Bečeja su tražili od glavnog arbitra penal ali je on pokazao da prekršaja nije bilo. Stiče se utisak da je bio u pravu.

Međutim, u 36. minutu glavni arbitar iz Novog Sada je dosudio najstrožu kaznu zbog prekršaja Vladimira Maksimovića i nepropisnog starta na Kosti Dražiću kojeg je lepo uposlio Čedomir Tomčić u šesnaestercu gostiju.
Siguran sa bele tačke bio je Filip Bajić.

U drugom poluvremenu inicijativu su imali gosti i uspeli su da postignu gol u 6. minutu nastavka utakmice. Nakon akcije po levoj strani usledio je centaršut a Đurađ Dobrijević je na sličan način kao što je to učinio Milovan Petrić u prvom delu susreta, zahvatio loptu glavom i poslao je u desni ugao gola Marka Živkova.

Uzvratio je Kosta Dražić ali je njegov snažan šut sa desetak metara iskosa sa leve strane nakon odličnog proigravanja Čedomira Tomčića čuvar mreže gostiju uspeo da zaustavi.

Do kraja utakmice ekipa iz Dobanovaca je imala još nekoliko pokušaja ali je odbrana Bečeja uspela da ih osujeti i na kraju su zasluženo došli do vrlo važnih bodova.

– Bila je ovo teška utakmice i u psihološkom i u taktičko-tehničkom smislu. Odigrali smo dobro prvo poluvreme, napravili rezultat koji smo uspeli da sačuvao u drugom delu utakmice kad su gosti bili bolji. Imali smo i sreće jer su gosti mogli i izjednačiti, ali mislim da smo zasluženo pobedili protivnika kojima čestitam na fer i korektnoj igri. Predstoji nam sada meč protiv ekipe Teleoptika koja, iako se već oprostila od opstanka, sigurno se neće unapred predati. To je jedna tehnički vrlo pismena ekipa i mi ćemo morati da uložimo maksimum kako bismo ih pobedili jer za nas je jedino pobeda u igri kako bismo bili sigurni da ćemo zadržati status u prvoligaškom društvu – rekao je Dušan Bajić koji će za susret sa Teleoptikom moći najverovatnije da računa na Nemanju Kragovića i Iliju Erdeljana.

8. Sinđelić 35 11 12 12 32 38 23

U sledećoj utakmici u sredu, 1. maja, na Gradskom stadionu kraj Tise s početkom u 16 časova fudbaleri Bečeja dočekuju ekipu Teleoptika koja je posredno, pobedom protiv Čačana, Bečejcima povećala izglede u borbi za opstanak i omogućila povratak na 12. mesto prvenstvene tabele, a sastaju se još: