Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

A Than emlékházban – Tehetségnapot tartottak

A Than emlékházban – Tehetségnapot tartottaktrg_fontane

A tehetség támogatásának szá-mtalan módját ismerjük, másképp támogat egy család, másképp az iskola, a munkahely, a társadalom, de a támogatás ténye mögött mindig ott van kiválóságnak értékként való felismerése, elismerése és tisztelete.
A zentai Pro Scientia Naturae Alapítvány a budapesti Emberi Erőforrások Minisztériumának meghívásos pályázatán vett részt, melyen a Nemzeti Tehetség Program ismertetését és bemutatását jelölték meg. Céljuk az volt, hogy a vajdasági tehetséges diákok és felkészítő tanáraik is bekapcsolódjanak ebbe a programba. Ennek az akciósorozatnak az első állomása szeptember 14-én Becsén, a Than emlékházban volt mintegy ötven érdeklődő előtt.

„A Than emlékház voltaképpen azért lett létrehozva és megnyitva, hogy az ifjú tehetségeket felismerje és hogy lehetőséget adjon nekik az interaktív kibontakozásra. A konferenciára hívtuk a térség tehetséggondozással foglalkozó szervezőit, tanárokat, pedagógus egyesületeket, illetve a tehetséggondozó gimnáziumokból is hívtunk embereket és azokat a diákokat és hozzátartozókat is, akik tehetséges diákokat nevelnek a családban és a közösségben”, mondta dr. Lengyel László, a Pro Scientia Naturae Alapítvány elnöke.
Az egybegyűlteket Galgó Ferenci Andrea, a Községi Tanács oktatással, művelődéssel és civil szervezetekkel megbízott tagja köszöntötte, majd üdvözlő beszéde után dr. Lengyel László tartott felvezető előadást a Magyar Nemzeti Tanács (MNT) programjairól, amivel a középiskolásokat és egyetemistákat célozták meg. Fuszek Csilla, az Európai Tehetségközpont igazgatója a Nemzeti Tehetség Programot ismertette. A Tehetségnap folyamán Csikós P. Gizella tanár Matematikaversenyek és felkészítők a Vajdaságban címmel tartott előadást, Esztelecki Péter, a Bolyai TGK informatika szakos tanára az MNT informatika felvételi-felkészítő programját ismertette, Muhi Béla okleveles fizikus, a GENIUS tehetséggondozó mozgalom elnöke Ifjú géniuszok címmel tartott előadást, majd gondolkodtató fizikai kísérletekről beszélt, míg dr. Muhi Béla, az Educons egyetem egyetemi docense a felsőoktatási tehetséggondozásról szólt. Az előadások mellett a jelenlévők a szenttamási Mag Konrád zenei tehetség citerajátékát hallgathatták meg, illetve a temerini Ökrész Péter zenei tehetség zongorajátékát élvezhették. Ezen felül a Bolyai TGK két ifjú tehetsége is bemutatkozott. Rozsnyik Szabolcs a Szénnanocső alapú kompozitok fotokémiai tulajdonságainak vizsgálatát mutatta be, Gajda Gergely pedig Hogyan épül fel a sejtmembrán? címmel mutatta be előadását egyszerű modellek előállításával és vizsgálatával.

Ricz Róbert

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *