Erich Kästner meséjét, a Csizmás kandúrt március 10-én mutatta be a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház a Petőfi Sándor kultúrkörben. A barokk bábjátékot Kálló Béla és Kálló Földi Lilla vitték színre nagy sikerrel.
„Ez Erich Kästner meséje, az ő Csizmás kandúr interpretációja. Olyan szintű szövegcsicsázása van, hogy nem lehetett mást gondolni róla, mint hogy barokk. Azt gondoltuk, hogy Erich Kästner ezt gondolja. Mi is így kezdtünk az előadáson dolgozni. A koreográfia, a zenei világa, a kosztümök mind a barokkot idézik. Bábjáték, tehát bábokkal dolgozunk, és ezek a bábok is ebből a világból jönnek. Próbáltunk olyan keretjátékot találni, amelyet színészek játszanak. Így egy adott pillanatban báb mögött vagyunk, egy másikban pedig kint, mint mesélők, animátorok jelenünk meg”, mondta Kálló Béla.
Az előadásban a színészek természetes anyagokat használnak: a zsákokban szalma van, a bábok fején gyapjú a haj, a fejük papírmasé, faládák vannak a színpadon. A látványterv Pesitz Mónika nevéhez kötődik, a bábkészítő Marlene Dietrich volt.
A kultúrkörben két előadást játszottak a színészek, több mint 330 óvodás és kisiskolás élvezte a játékot. Az első előadást a Petőfi Sándor iskola harmadikosai és negyedikesei, az újfalusi óvodások és a Zdravko Gložanski iskola tanulói nézték meg, míg a második előadáson a Samu Mihály iskola harmadikosai és negyedikesei, a Petőfi Sándor iskola elsősei és másodikosai, illetve a Sever Đurkić iskola alsósai vettek részt.
B.M.