Bečejci osvojili tri boda u Bačkoj Palanci: Trojka Malića za pobedu

Bečejci osvojili tri boda u Bačkoj Palanci: Trojka Malića za pobedutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u 11. kolu Područne lige Novi Sad gostovali timu Stari grad iz Bačke Palanke i rezultatom 1:3 (0:1) uspeli da donesu kući tri boda sa gostovanja i tako se bar malo podignu sa samog dna tabele.

Utakmica je protekla u relativno izjednačenoj igri u kojoj je tim Bečeja igrao u zatvorenoj varijanti, pošto se na stadionu u Palanci očekivao težak meč. Ovakvom taktikom i laganom i smirenom igrom Bečej je na kraju uspeo da savlada protivnika. Ekipa Bečeja je sva tri gola postigla iz kontranapada, a strelac je bio Zoran Malić, najistureniji u špicu.
Bečej je već u prvom delu igre stavio do znanja protivniku kako će se odvijati celokupni tok utakmice. U 20. minutu lopta se iz šesnaesterca Bečeja odbila do Malića koji je uspeo da ostavi iza sebe celokupnu odbranu Starog grada i da smesti loptu u gol domaćih. Fudbaleri oba tima imali su još pokoju šansu u prvom poluvremenu, ali se na odmor ipak otišlo rezultatom 0:1.
Karakteristika ove utakmice, kako kaže dugogodišnji direktor kluba Milorad Tatalović, bila je ta što je utakmicu sudio najmlađi sudija u istoriji utakmica bečejskog kluba Nemanja Petrović koji ima samo 18 godina, dok su pomoćne sudije imale po 20 godina.
U drugo poluvreme se ušlo mnogo angažovanije i sa jedne i sa druge strane, a to se primetilo i po rezultatu. Tim iz Palanke je do izjednačenja došao u 49. minutu, kada se u listu strelaca upisao kapiten domaćih Jovan Davidović, da bi samo tri minuta kasnije ponovo iz sjajne kontre svoj drugi gol postigao Malić. Stari grad je od 79. minuta ostao sa igračem manje, jer je Ćuk dobio crveni karton zbog vređanja sudije, a mladi arbitar iz Šajkaša nije ništa tolerisao. Fudbaleri Bečeja nisu propustili da kapitalizuju brojčanu prednost i ponovo su preko Malića u 85. minutu postigli pogodak za konačnih 1:3.
– Pokušavali smo brzim kontranapadima da uposlimo Malića i da tako ugrozimo gol protivnika. To nam je u ovoj utakmici i urodilo plodom, Malić je iskoristio svoje šanse i postigao tri sjajna gola – rekao je trener Bečejaca Siniša Todorović, koji nije krio zadovoljstvo postignutim uspehom u Bačkoj Palanci.
U narednom 12. kolu tim Bečeja Old gold dočekuje na svom stadionu ekipu Srbobrana.
– U subotu dočekujemo tim Srbobrana, koji je na poslednjem mestu sa sedam bodova. Nadamo se da ćemo pred svojom publikom, na svom stadionu, uspeti da dođemo do tri nova boda – rekao je Todorović.