BM teleks od 12. oktobra 2012.

BM teleks od 12. oktobra 2012.trg_fontane

STONI TENIS
Prvenstvo Srbije

Na pojedinačnom prvenstvu Srbije održanom 7. oktobra u Bačkoj Topoli u kategoriji do deset godina starosti, takmičari iz opštine Bečej su bili najuspešniji. Akoš Benke je odbranio titule od prošle godine i ponovo je postao dvostruki prvak (mini-kadeti pojedinačno i mini kadeti, parovi). Radmila Tominjak i Barbara Đurčik su u parovima propustile veliku priliku jer su u finalu poražene sa 3:2 od bečejskog para Reka Bezeg-Ivana Ćućuz.
Prethodno je, 30. septembra, na ekipnom prvenstvu Vojvodine u Bačkoj Topoli u kategoriji mlađih kadetkinja ekipa Vojvodine iz Bačkog Gradišta postala prvak Vojvodine. Ekipa je nastupila u sastavu Sabina Šurjan, Radmila Tominjak i Barbara Đurčik. U kvalifikacionom delu su pobedile ekipe Temerina sa 3:1, Slavija 96 iz Kovačice 3:0, Bačku Topolu sa 3:2. U polufinalu su bile bolje od Dože iz Skorenovca sa 3:0. U finalu su pobedile Rapid iz Nikolinaca sa 3:1.

BOKS
Regionalna liga Sever

Član Bokserskog kluba Bečej Edvin Kovač je u protekle tri nedelje imao tri takmičenja na kojima je zabeležio dva poraza i jednu pobedu. Prvo se 15. septembra u Šapcu u četvrtom kolu Regionalne lige Sever u okviru kojeg je održana i „Šabačka čivija“, u konkurenciji mladih, u kategoriji do 56 kilograma borio protiv Miloša Jankovića iz BK Smederevac, koji je odlukom sudija izgubio. Potom u petom kolu dve nedelje kasnije u Novom Sadu Kovač je za protivnika imao Mladena Antelja iz subotičkog Spartaka, boksera koji je trenutno među trojicom-četvoricom najboljih boksera u Srbiji, koga je pobedio prekidom u prvoj rundi. Poslednji meč Kovač je imao 7. oktobra u Novom Bečeju, gde mu je protivnik bio Slobodan Mitrović iz šabačkog kluba Živorad Rajšić gde je poražen sudijskim odlukama.

KARATE
Čoka 2012

Takmičari Karate kluba Bečej su 29. septembra učestvovali na međunarodnom karate turniru „Čoka 2012“. U konkurenciji 250 takmičara iz Mađarske, Slovenije, Slovačke i Srbije iz 26 klubova, Ana Reka Komaromi je u disciplini kata pojedinačno osvojila zlatnu medalju, a Dušan Jasnić je u istoj disciplini osvojio bronzanu medalju.
Na međunarodnom turniru u Čoki nastupili su i karatisti Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela. Zlatne medalje osvojili su Bence Gedelei, Levente Pece, Atila Komaromi, Jovana Borđoški i Nevena Kosanović. Srebrna odličja zaslužili su Mario Bagljaš, Arpad Komaroni i Doroća Berec, a bronzane medalje su osvojili David Ferčik, Rebeka Varga, Daniel Varga, Milorad Todorović, Arpad Čepela i Silvester Kiš.
Prethodno su (22. septembra) na Kupu Vojvodine u Apatinu karatisti iz Bačkog Petrovog Sela osvojili pet medalja. U katama su srebrne medalje osvojili Milorad Todorović, Jovana Borđoški i Nevena Kosanović, a Norbert Hajagoš u katama je zaslužio bronzanu medalju, kao i Nevena Kosanović u borbama. Oni i Snežana Damjanović su stekli pravo da učestvuju na Kupu Srbije.