BM teleks od 14. juna 2013.

BM teleks od 14. juna 2013.trg_fontane

FUL-KONTAKT

Prvenstvo Srbije

Na Otvorenom prvenstvu Srbije – „Trofej Beograda“ – za kadete i juniore održanom 1. i 2. juna u hali SRC “Pinki” u Zemunu u disciplini ful-kontakt uz učešće 158 takmičara iz 35 klubova, Milena Švonja u kategoriji do 60 kg i Jovana Trifunjagić u kategoriji do 56 kg su osvojile zlatne medalje, dok je treći predstavnik bečejskog Kik- -boks kluba, Filip Crnojački u kategoriji do 75 kg stigao do osmine finala.
Naredno takmičenje na kojem će nastupiti bečejski borci je međunarodni turnir Balkan open kup koji će se održati predstojećeg vikenda u Tešnju, u BiH.

STONI TENIS
„Kolenica kup“

Na Otvorenom prvenstvu Bečeja u stonom tenisu za veterane „Kolenica kupu“, 9. juna se u sportskom centru takmičilo 121 stonoteniser iz Srbije, Mađarske, Rumunije, Hrvatske i Crne Gore.
Trofej kupa – veterani od 35 do 50 godina starosti – po treći put je osvojio Zvonimir Britka iz Beograda. Britka je u finalu pobedio Milutina Glavaškog iz STK Bečej, a treće mesto su delili Zoltan Kovač iz Bečeja i Ljuba Milošević iz Beograda.
U konkurenciji stonotenisera starosti od 50 do 60 godina, prvo mesto je osvojio Vladan Vuković iz Beograda.
U kategoriji takmičara starijih od 60 godina pobedio je Zdenko Mađer iz Beograda. U apsolutnoj konkurenciji prvi je bio Stefan Kostadinović iz Subotice.
Zanimljivo je da je otvaranju „Kolenica kupa“ prisustvovao i igrao stoni tenis, Oskar Nikovic, ambasador Mađarske u Srbiji.

Prvenstvo Bečeja

Na Prvenstvu Bečeja za kadete održanom 2. juna, takmičari STK Vojvodine iz Bačkog Gradišta osvojili su tri prva, jedno drugo i jedno treće mesto. U kategoriji mini-kadetkinja pobedila je Radmila Tominjak iz Bačkog Gradišta, drugo mesto je osvojila Emilija Popović iz Barajeva, a treće i četvrto mesto dele Barbara Đurčik iz Bačkog Gradišta i Laura Dobo iz Skorenovca. U grupi mini-kadeta Gradištanac Akoš Benke bio je prvi. U konkurenciji mlađih kadetkinja Laura Šebešćen iz Skorenovca je bila prva, a nju su sledile Radmila Tominjak i Sofija Kovać iz Bačke Topole. Akoš Benke je bio prvi i u grupi mlađih kadeta, a iza njega su Pero Tepić iz Temerina i Miloš Marinković iz Beograda.

TOP 12

U Senti je 1. i 2. juna održan TOP 12 turnir Srbije za kadete i kadetkinje. Za STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta igrale su Sabina Šurjan i Edina Benke. Šurjan je bez poraza pobedila na turniru, ali je Benke, nakon toga što je prvog dana takmičenja postigla dobar skor od 5:2, predala ostale partije zbog povrede.
U Subotici je 8. i 9. juna održan TOP 12 turnir Srbije za mlađe kadete i kadetkinje. STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta je imao tri predstavnika, Sabina Šurjan je bez poraza osvojila prvo mesto, Radmila Tominjak je bila deseta, a Akoš Benke je osvojio sedmo mesto.

PLIVANJE

Bečejke u reprezentaciji

Jovana Đurić i Jelena Ječanski, plivačice PK „Svim star“ dobile su poziv da nastupaju kadetskoj reprezentaciji Srbije koja će 29. i 30. juna učestvovati na „Komen kupu“ – Mediteranskim igrama mladih reprezentacija u San Marinu.

KARATE

Karate klub „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela i Karate klub „Potisje“ iz Ade bili su tehnički organizatori međunarodnog karate takmičenja „Bačka-Srem-Banat“ u svim uzrastima i svim takmičarskim kateogrijama, održanog 1. juna u Adi. Na takmičenju je učestvovalo 180 karatista iz 16 klubova iz Vojvodine i iz Mađarske.
Sportisti petrovoselskog kluba su u ukupnom plasmanu osvojili pobednički pehar, drugo mesto je zaslužio Karate klub „Spomenak“ iz Pančeva, a treće Karate klub Bečej.
Iz Karate kluba Bečej u katama pojedinačno zlatne medalje osvojili su Nikola Jovićević, Bence Lastovič i Ana Reka Komaromi. Srebrnu medalju osvojio je Silard Šarvari, a bronzane Ilija Rakić, Edvin Gal, Akoš Oroslamoš, Mateja Habenjak, Emeše Kara i Karolina Dudaš. U katama ekipno kata tim Bečeja u sastavu Jovičević, Lastovič, Rakić osvojio je zlatnu medalju. U borbama bronzane medalje su osvojili Luka Lončarski, Silard Tot i Nikoleta Seme.