Kolubara – Vranje
Kopernikus – VIK Naissus

PLIVANJE
„Evropa 2014“

Na međunarodnom plivačkom mitingu „Evropa 2014“ (A rejting) u Novom Sadu, na SPENS-u, održanom 8. februara u konkurenciji 611 plivača iz 37 klubova iz Rumunije, Austrije, Hrvatske i Srbije, nastupilo je i 15 takmičara PK „Svim star“ iz Bečeja. Bečejci su osvojili 22 medalje i 10. mesto u ekipnom plasmanu.
Milan Mihajlović je osvojio prvo mesto na 200 m prsno, drugo na 100 m prsno i treće na 50 m prsno. Aleksa Pantić bio je prvi na 100 m delfin i treći na 200 m kraul. Jelena Ječanski je osvojila prvo mesto na 200 m mešovito i drugo mesto na 400 m kraul. Jovana Đurić bila je prva na 1.500 m kraul, Ana Jeftenić je osvojila prvo mesto na 100 m delfin i treće na 400 m kraul. Kristina Braun je bila druga na 100 m leđno i treća na 100 m kraul. Zita Seke je stigla druga na cilj na 100 m kraul i treća na 50 m kraul. Nikola Ratkov je bio drugi na 400 i 800 m kraul i treći na 1.500 m kraul. Anđela Babić je bila treća na 800 i 1.500 m kraul. Jovana Ječanski osvojila je treće mesto na 400 m kraul, Dejana Kekić je bila druga na 200 m kraul, a Teodora Babić treća na 200 m kraul. Potvrdu norme za učešće na juniorskom Prvenstvu Evrope u plivanju ostvarile su Jovana Đurić i Jelena Ječanski.

„Polet“ Sombor
Na Međunarodnom kupu „Polet“ u Somboru 15. februara ekipa PK „Svim star“ osvojila je 10. mesto.
U konkurenciji 300 plivača iz 21 kluba i goste iz Mađarske, Hrvatske i Rumunije, Jelena Ječanski bila je prvoplasirana u apsolutnoj kategoriji u disciplini 200 m mešovito i 800 m kraul i druga na 50 m kraul. Ona je proglašena za najbolju plivačicu kupa „Polet“. Milan Mihajlović zaslužio je dve bronzane medalje, na 100 i 200 m prsno, a Kristina Braun je bila treća na 200 m leđno.

STONI TENIS

„Molnar kup“

Na međunarodnom Molnar kupu u Budimpešti održanom 6. februara STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta predstavljao je mlađi kadet Akoš Benke, koji se plasirao u četvrtfinale gde je poražen sa 3:1 od Čabe Andrašija iz Mađarske.

Prva liga Srbije (ž)

U 11. Kolu Prve lige Srbije ekipa STK Vojvodina se sastala sa ekipom Novog Beograda i pretrpele poraz rezultatom 4:0 a u 12. kolu minulog vikenda Gradištanke su u Kikindi takođe izgubile meč. Sastale su sa sa ekipom „Flipa“, gde su poražene rezultatom 4:2. Po jednu pobedu su ostvarile Edina Benke i Aneta Poljak.

I vojvođanska liga (m)

U Prvoj vojvođanskoj ligi za muškarce ekipa Vojvodine se 8. februara u 11. kolu u Sremskoj Mitrovici sastala sa ekipom „Srem Spina“ i pobedila rezultatom 4:1. Dve pobede je ostvario Peter Tot, jednu Ištvan Poljak i dubl Poljak-Tot. U narednom kolu na domaćem terenu, Gradištanci su bili bolji od ekipe Radničkog iz Novog Sada. Zabeležili su pobedu rezultatom 4:1. Dve pobede je ostvario Ištvan Poljak, jednu Peter Tot i dubl Poljak-Akoš Benke.

DŽUDO

Prvenstvo Srbije

Na kadetskom Prvenstvu Srbije održanom minulog vikenda u Nišu, član DŽK Mladost Kornel Sabo je osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 66 kg, dok su Nemanja Grbić u kategoriji do 81 kg i Milica Grbić u kategoriji do 70 kg zauzeli peto mesto.

Turnir u Temerinu

Na 30. međunarodnom turniru u džudu u konkurenciji od poletaraca do juniora održanom u Temerinu 8 i 9. februara, nastupilo je 952 takmičara iz 59 klubova iz 6 zemalja među kojima je bilo i 20 predstavnika DŽK Mladost iz Bečeja, koji su osvojili 7 medalja. Zlatna odličja pripala su Aleksandru Stojkovu u kategoriji +60 kg u konkurenciji mlađih pionira i Marku Simiću u kategoriji +73 kg u konkurenciji starijih pionira. Srebro su osvojili Luka Šijački u kategoriji do 28 kg u konkurenciji poletaraca i Milica Grbić u kategoriji +70 kg u konkurenciji kadetkinja, dok su bronzane medalje dobili Nemanja Marić u kategoriji do 73 kg u konkurenciji starijih pionira, Marijana Simić u kategoriji + 56 kg u konkurenciji mlađih pionirki i Mario Šrimf u kategoriji do 66 kg u konkurenciji starijih pionira.
Sledeće takmičenje koje očekuje bečejske džudiste je juniorsko Prvenstvo Vojvodine koje će biti održano sutra u Stepanovićevu.

PLIVANJE

Zimske čarolije

PK „Svim star“ je 16. februara nastupio je sa 6 plivača na „Zimskim čarolijama“ u Somboru. Nataša Kekić je bila druga na 50 m kraul i treća na 100 m mešovito, Ivana Gospić je osvojila treće mesto na 50 m kraul, a Aleksa Pantić je bio drugi na 50 m delfin.